Zapraszamy Was do zanurzenia się z nami w nowych, dźwiękowych przestrzeniach, echach mistyczno-etnicznych brzmień instrumentów z odległych krain i epok (t.j. duduk, saz, santur, bouzouki, blul, obój, głos ludzki) skąpanych w przyjemnie, syntetyczno-elektronicznej aurze teraźniejszości.
Na początku chciałybyśmy podzielić się częścią naszego świata muzycznego, by stopniowo zaprosić was do 7 gdzie zaciera się granica między widownią a sceną – wykonawcami a publicznością.
Wspólnie tworzyć i nadawać będziemy nowe znaczenia, integrować to czego nie sposób wyrazić słowem.
Hasła przewodnie: wspólnota dźwięku, przestrzeń, oddech, lekkość dawania i przyjmowania
Koncert o charakterze interaktywnym. Proponujemy wam dźwiękowy współudział. Dostępne instrumenty to: misy dźwiękowe, dzwonki koshi, handpany, kalimby, kij deszczowy i inne perkusjonalia.
Odbiór koncertu jest możliwy w formie ruchowej, tanecznej, siedzącej, leżącej. Takiej za jaką najlepszą uzna wasze ciało.
Na miejscu dostępne będą koce i pufy.
Zofia Trystuła: głos, santur, duduk, blul, bębny obręczowe, obój
Ula Stosio: saz, gitary, bouzouki, synth
KIEDY? 14 stycznia, g. 19:30
Wstęp: 30 zł
Bilety do nabycia zaraz przed wejściem na koncert.
Prosimy o punktualne przybycie.
Miejsce:
Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca
Ul. Szpitalna 40, Kraków
Kilka słów o nas:
ZOFIA TRYSTUŁA
Multiinstrumentalistka i wokalistka. Współzałożycielka zespołu
Organic Noises, grającego w nurcie fusion-jazz z wpływami orientalnymi, wraz z którym wydała dwa albumy: „Organic Noises” i „ReCreationLive” oraz zespołu Anabasis, wykonującego muzykę barokową. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą – dotychczas w kilkunastu krajach Europy i Azji. Wykonuje muzykę na oboju i rożku angielskim, ale także specjalizuje się w grze na instrumentach historycznych (oboje barokowe) oraz instrumentach etnicznych z Kaukazu Południowego (duduk, santur, zurna). W swojej twórczości inspiruje się różnorodnymi stylami muzycznymi. Poza działalnością sceniczną, z zamiłowania spełnia się jako pedagog. Muzyka to styl jej życia oraz sposób na wchodzenie z ludźmi i innymi żywymi istotami w interakcję.
ULA STOSIO:
Urszula Stosio to ex gitarzystka m.in. Renaty Przemyk, Magdy Piskorczyk, Karpat Magicznych, Acoustic Etno Orchestry, Orient Express, Ham Dam. Grała na wielu koncertach i festiwalach w kraju i zagranicą. Stworzyła muzykę m.in. do filmu na Krakowskim Festiwalu Kina Niemego, grała na sazie w orkiestrze pod batutą Alexandra Desplata oraz na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Tworzy muzykę orientalną z domieszką elektroniki i groovu. Jest multiinstrumentalistka, gra m.in na:
gitarach, guitalele, ebow, ukulele, sazie, bouzouki.
Nagrała dwie solowe płyty: „Guitar Revolta” i „Komety”.