3-godzinne warsztaty: RUCH OD CZUCIA – uważność, radość, flow – Joanna Książkiewicz / KIEDY? 15 maja, g. 18:00-21:00

Cykl regularnych spotkań w stałej grupie już w toku, organizujemy więc warsztaty 3-godzinne dla tych, którzy chcieliby zanurzyć się w praktykę na jeden niedzielny wieczór:)

*** Zapraszam na warsztaty Ruchu od czucia, podczas których: ***

-odnajdziemy poczucie bezpieczeństwa w ciele
-ukoimy i zregenerujemy układ nerwowy
-odzyskamy moc i zaufanie, które płyną ze spotkania z drugą osobą -dbając o swoje granice, tworząc przestrzeń zarówno na przyjmowanie, jak i podarowanie wsparcia drugiej osobie – w głębokiej, ożywiającej uważności, radości, powadze i flow!
-uwolnimy ruch, który często niesie więcej niż tysiąc słów
-odblokujemy dostęp do mocy, płynącej z ożywienia i rozmrożenia napięć, które zebraliśmy w ostatnim czasie.

JAK?
Droga wiedzie poprzez:
-praktykę obecności w ciele (praktyki somatyczne, elementy mindfullness, edukacja somatyczna)
-swobodny, intuicyjny taniec, pozwalający wyjść poza znane nam schematy (niczego nie musisz ‚potrafić’ – Będę prowadzić Was głosem tak, że nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz płynąć i tańczyć:)
-(współ)pracę z ciałem- poprzez uważny, kojący dotyk, wspierający w „odzyskiwaniu’ ciała i czucia i w nawiązaniu autentycznego kontaktu.

***WIĘCEJ O WARSZTATACH***
Poprowadzimy naszą uwagę poprzez kolejne warstwy, struktury naszego organizmu, korzystając z pracy z anatomią doświadczalną jako drogi – do przebudzenia ruchu w zgodzie z naturą ciała.

Otworzymy się na przyjemność, która z takiego ruchu płynie,na eksplorację nowej perspektywy postrzegania ciała, procesów w nim zachodzących-również urazów, problemów.

Poprzez automasaż oraz łagodny dotyk nauczymy się, jak zaufać swoim dłoniom, jak taki uważny dotyk podarować i przyjąć, dbając o swoje granice. Pozwolimy sobie skorzystać ze wsparcia, jakiego może nam udzielić drugi człowiek.

W ciszy, w muzyce, w tańcu, który będzie naturalnym rozwinięciem świadomego ruchu, otworzymy się na radość z kontaktu, na moc wspólnego doświadczania jako grupa. Na przyjemność, która płynie ze swobodnego ruchu, z poruszenia zamrożonych obszarów ciała, z odkrywania nowych form poruszania się.

Pozostając świadomymi tego, co dzieje się w nas, spotkamy się z drugą osobą. Przepływ i swobodę w tym spotkaniu stworzymy poprzez pogłębienie uwazności, ale również korzystając z różnorodnych metod i technik, pozwalajcych zauważyć, pozostawić lub w pełni wykorzystać schemat, w jaki zwykle wpadamy podczas wspólnego tańca.

Poznamy narzędzia, które pomogą nam otworzyć się nowe drogi nawiązywania kontaktu w tańcu, ale przede wszystkim wspólnie poszerzymy świadomość wokół tego, co przydarza nam się podczas spotkania w ruchu.

Obserwując relację, która wytwarza się między nami, zbadamy, czym jest dla nas obecność w kontakcie, wychwytując momenty, w których spotykamy się naprawdę i te, w których coś blokuje nas przed spotkaniem tu i teraz. Wspólnie poszukamy zestrojenia i przepływu.

Poruszamy się w ciszy i przy muzyce. Na każdym spotkaniu będzie przestrzeń na podzielenie się w kręgu tym, czego doświadczyliśmy.

***INNYMI SŁOWY…***
Z uważnością, łagodnością, z szacunkiem dla ciała i ukrytych w nim potrzeb, zanurzymy się w świadomy, swobodny ruch – taki, który:

-pomoże uwolnić nagromadzone w ciele napięcia

-otworzy Cię na odczuwanie przyjemności

-głęboko zrelaksuje, zmniejszy skutki codziennego stresu

-odkryje przed Tobą nową perspektywę postrzegania ciała – jego potrzeb, urazów, problemów

-może zarówno wskazać problem, jak i być narzędziem jego rozwiązania.

***DLA KOGO?***

Zajęcia są dla Ciebie, jeśli tylko czujesz, że:

– chcesz oswoić się z tańcem, ale nie chcesz powtarzać i zapamiętywać kroków

– chciałbyś/chciałabyś wzbogacić swój warsztat taneczny o nową

perspektywę doświadczania ciała w ruchu

– Twoje ciało daje Ci sygnały, że potrzebuje uwagi (napięcia w ciele,

zmęczenie, poczucie odrętwienia, bóle chroniczne i tajemnicze)

– pragniesz lepiej poznać siebie, przyjrzeć się z łagodnością swojej relacji z ciałem, temu, jak nawiązujesz relacje z innymi:)

– chcesz spędzić czas z innymi ludźmi w atmosferze akceptacji, swobody, uważności

– nie masz doświadczenia z tańcem i pracą z ciałem, ale coś Cię

ciągnie w tym kierunku…

Wierzę, że świadomy ruch to dobro, z którego możemy czerpać wszyscy- niezależnie od sprawności, doświadczeń z ruchem czy blokad w głowie i innych częściach nas:) Przyjdź, jeśli czytając ten opis, czujesz to ‚wołanie’!

Ważne – nie musisz być tancerką/tancerzem, posiadać doświadczenia w świadomej pracy z ciałem. Na swoje zajęcia chętnie zapraszam osoby, które „nigdy nie robiły takich rzeczy’; )

Jeśli je masz i zanurzasz się w tym świecie nie do dziś- również zapraszam.

Każde spotkanie z ciałem i czuciem to kolejny krok do pogłębienia tej relacji, a każdy proces grupowy niesie swoją niepowtarzalną moc.

*** MIEJSCE i CZAS ***
15 maja (niedziela), godz.18-21.
Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki w Krakowie, ul.Szpitalna 40

Nie obawiaj się, że to za długo dla Ciebie na warsztaty w ruchu – rozkręcamy się powoli, dając sobie też czas na rozluźnienie, odpoczynek w łagodnym ruchu… później intensywność możesz regulować w zgodzie ze swoim rytmem:) ostatnie ok. pół godziny to czas na krąg.

*** INWESTYCJA i ZAPISY ***
110 zł. Zapisy: ruch.od.czucia@gmail.com

Jeśli zależy Ci na udziale, a jedyną przeszkodą jest cena – napisz do mnie, ufam, że uda nam się znaleźć rozwiązanie.

Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona. Przy zapisach decydująca jest kolejność zgłoszeń, ostatecznie zapis potwierdza wpłata zadatku.

*Dla uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy wejście bez opłaty.
*Dodatkowo 2 miejsca (jako dar) są przeznaczone dla osób mocno zaangażowanych w akcje związane z wojną w Ukrainie – chciałabym również poprzez te warsztaty wyrazić wdzięczność dla tych z Was, którzy podarowujecie ogrom czasu i energii psychicznej tym, którzy doświadczają wojny za wschodnią granicą. Chciałabym też zachęcić Was do zadbanie też o siebie, skorzystania z przestrzeni, w której możecie dać sobie nieco wytchnienia i przepuścić przez ciało ogrom poruszeń.

***RECENZJE***

…czyli kilka słów feedbacku od uczestników poprzednich warsztatów:

,,Czułam się zaopiekowana i bezpieczna a jednocześnie całkowicie wolna w ruchu i bezruchu w ciszy i  w muzyce. Przestrzeń jaką tworzy Asia jest magiczna,

a zarazem bardzo osadzająca w ciele…

Uwalniają się napięcia i poszerza  się objętość ciała i okazuje się że posiadamy nieskończone możliwości w ciele gdy tylko poczujemy flow i odprężenie”

Monika

,,Byłam na Twoich zajęciach tylko raz i wspominam je najpiękniej! To było dokładnie to, czego wtedy potrzebowałam… I czego, myślę, że nadal potrzebuję.

Poczułam się u siebie – i w sobie, w swoim ciele, i wśród innych obecnych na sali, co było chyba jeszcze bardziej zaskakujące. To była jakaś zupełnie przepiękna podróż odkrywania ruchu swojego ciała na skrzydłach czułości i akceptacji, do której nadal wracam myślami z ciepłem i wzruszeniem.’’

Weronika

,,Obawiałam się przed zajęciami przerostu formy nad treścią, bo parę razy w życiu natknęłam się na, w moim odczuciu oczywiście, sztucznie uduchowione lub rozwojowe na siłę zajęcia, a tu było naprawdę ekstra. Szczerze, ciepło, prawdziwie i tak, jak każdy sobie chciał i potrzebował i wyciągał z tego to, co jego’’

Ania

,,Asiu było wspaniale. Czułam, że jestem ze sobą, doświadczam siebie w ruchu i w ciele. Myśli stopniowo zastępowała uważność i doświadczanie. Bardzo podobało mi się to jjak byłaś z nami. Z dużą otwartością, mocą i łagodnością. Włączałaś nas w ruch, prowadziłaś i inspirowałaś. Piękne doświadczenie. Bardzo Ci za nie dziękuję. Jako terapeutka wiem, że to wcale nie jest takie łatwe, by i prowadzić i dać możliwość szukania swojego sposobu poruszania, tańca… Cudowne doświadczenie, chcę więcej.’’

Renia

***PROWADZI***
Joanna Książkiewicz
Kocham wsłuchiwać się w mądrość ciała, poruszać, tańczyć, łączyć. Czerpię moce ze śpiewu, tańca i kontaktu z naturą. Zachwyca mnie, jak ścieżki naszego ruchu ujawniają i pomagają przeobrazić to, co gra w naszym umyśle i duszy. Uwielbiam tradycyjne pieśni, odkrywanie tajemnic ludzkiego ciała, mitów i drugiej strony baśni.
Absolwentka psychologii, w 2017 roku obroniła pracę magisterską „Świadomość ciała a inteligencja emocjonalna u osób praktykujących różne formy pracy z ciałem”.
Moi najważniejsi nauczyciele to: Emma Bonnici (praca z głosem, proces grupowy), Iwona Olszowska (BMC), Bonnie Bainbridge Cohen (BMC), Marta Grabowska (Kontakt Improwizacja),Paulina Stróż (Joga Iyengara) oraz wszyscy, którzy wzięli udział w prowadzonych przeze mnie warsztatach i podzielili się swoim ruchem, słowem i czuciem.
Bio -liczby i kilka formalności w temacie;)
Tańczy od 7 roku życia, od 10 lat zanurzona w świadomą pracę z ciałem. Absolwentka psychologii, studentka dwuletniego studium Psychologii Procesu (Instytut Psychologii Procesu). W trakcie szkolenia w metodzie Body Mind Centering ((BMC Certification Program, Movimiento Atlas, Zaragoza). Od 10 lat uczestniczy w szkoleniach i warsztatach dot.zajęciach rożnych technik tanecznych, metod pracy z ciałem i umysłem. Od 2018 roku prowadzi autorskie warsztaty swobodnego tańca i pracy z ciałem oraz regularne zajęcia w Krakowie.