2-miesięczny Kurs Improwizacji Aktorskiej – Zofia Zoń / piątki, g. 19:00-20:30 / start (wyjątkowo w sobotę) 8.05

Zapraszam Was na dwu-miesięczny KURS IPROWIZACJI AKTORSKIEJ w przepięknym miejscu, absolutnie wyjątkowym na mapie Krakowa KONTAKT. PRZESTRZEŃ RUCHU, TAŃCA I MUZYKI.
Grupa będzie zamknięta. Maksymalna ilość uczestników to 10 osób.
Zachęcam do regularnego uczestnictwa na zajęciach, gdyż kurs jest przygotowany w formie spójnego zestawu ćwiczeń, które nie będą powtarzane, z racji czyjejś nieobecności.

Kurs jest przeznaczony dla:

– pasjonatów aktorstwa
– osób, które chcą przełamać swoje blokady
– zainteresowanych rozwojem osobistym
– kandydatów do szkół aktorskich
– poszukujących inspiracji do odważnego, nieskrępowanego wyrażania siebie
– osób powyżej 16 roku życia

Tematyka:

– naturalne bycie w przestrzeni
– odkrywanie swojej spontaniczności
– trening wyobraźni
– rozpoznanie i nazywanie emocji
– fizykalizacja emocji
– kontakt z partnerem
– działania wokalne
– budowanie scen improwizowanych
– budowanie postaci
– praca nad krótkimi formami scenariuszowymi

Główne cele:

– uwolnienie swojej ekspresji
– pokonywanie wewnętrznych blokad
– przełamywanie swojej nieśmiałości i wstydu
– posługiwanie się językiem emocji
– przekraczanie „strefy komfortu” tzn: tego co w nas znane i bezpieczne
– otwarcie się na kontakt, dialog i współpracę
– poznanie „mowy ciała”
– uwolnienie głosu

Zapisy proszę kierować na mój adres mailowy: z.otwieralnia@gmail.com

W wiadomości napiszcie krótką informację o sobie (czy macie jakieś doświadczenie aktorskie? Dlaczego chcecie wziąć udział w zajęciach? Jakie są Wasze oczekiwania?)

Koszty:
400 zł – całość 2 – miesięcznego kursu ( 8 spotkań – Pierwsze zajęcia wyjątkowo w sb. 08.05, 14.05, 21.05, 28.05, 04.06, 11.06, 18.06, 25.06,)

Piątek godz. 19:00 – 20:30

Wymagana wpłata zaliczki (100zł) do 06.05, uregulowanie pozostałej części na pierwszych zajęciach. Zaliczka gwarantuje rezerwacje miejsca w kursie. W razie rezygnacji nie jest zwracana.

Numer konta do wpłat:
82 1020 3453 0000 8302 0052 5568

Improwizacja jest żywiołem ekscytującym, ponieważ zawiera w sobie element nieprzewidywalności. Kiedy pozwalamy się ponieść temu, co dzieje się między mną, a partnerem na scenie, może wydarzyć się coś, czego wcześniej nie da się zaplanować. Zatem, każda improwizacja jest przygodą. Przygodą w głąb siebie, przygodą w kontakcie z drugim człowiekiem.
Improwizacja uczy przekraczania swojej tzw: „strefy komfortu” – bezpiecznej i znanej przestrzeni w nas. Pozwala na pełniejsze i odważniejsze wyrażenie siebie, dzięki drzemiących w nas emocjach.
Na zajęciach będziecie mogli poczuć się znowu jak dzieci, które wierzą w świat wyobraźni i w jej wielką moc. Obudzicie swój potencjał twórczy, po to aby służył Wam nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym.

O Prowadzącej:

Nazywam się Zofia Zoń. Ukończyłam wydział aktorski PWSFTviT w Łodzi pod opieką Janusza Gajosa. Byłam związana z Teatrem Tarnowskim. Współpracowałam z Teatrem Polskim w Bydgoszczy oraz Teatrem w Kaliszu. Wystąpiłam w filmach m.in. u Jana Jakuba Kolskiego, Magdaleny Piekorz, Braci Węgrzyn. Prowadziłam zajęcia z monologu aktorskiego w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowie oraz zajęcia wokalne w Szkole Aktorsko-Wokalnej. Od 5 lat przygotowuje kandydatów na wydziały aktorskie. Jestem pasjonatką improwizacji aktorskiej, którą stale pogłębiam i wykorzystuje w swojej pracy z ludźmi, a także we własnym rozwoju zawodowym i osobistym. Interesuje mnie psychologia holistyczna, pogłębianie swojej świadomości poprzez sesje relaksacyjne, lubię odkrywać nowe, muzyczne brzmienia, cieszy mnie ruch naturalny, a nade wszystko fascynuje mnie obserwacja ludzi. Do swojej pracy inspirację czerpię z książek, filmów, muzyki, rozmów, podróży.