Uwaga. Warsztat „Wokalne ImprOwizAcjE” – Lydie Kotlinski 🤩 jest przeniesiony na 11.07, g. 11:00

You would like to sing freely, to create vocal music, or to just feel good while singing ?
Zapraszamy na wokalne warsztaty o temacie Improwizacja,
druga sesja.
Jak zbudować muzyczną przestrzeń, w małej (3 do 5 osób) i większej grupie? Słuchać i uczestniczyć?
Wydobyć swój naturalny głos, a także zwrócić uwagę na harmonię i melodię. W ciągłym ruchu, odkryć swoje miejsce.
 
Będę koncentrować się na Waszej przyjemności płynącej z nauki śpiewania oraz na pracy nad rozwojem Waszych umiejętności wokalnych i słuchowych. Zajmę się rozwijaniem Waszej naturalnej muzykalności, poćwiczymy pamięć melodii, będę uczyć dyscypliny oddechu i rytmu.
Na program składają się: ćwiczenia emisyjne, oddechowe i rytmiczne; elementy improwizacji, polifonia, melodyka.
 
Prowadzaca: Lydie Kotlinski
 
Ukończyła Studia klasyczno-wokalne w konserwatoriach w Wersalu, Clichy-Pariżu i w Aix en Provence we Francji.
Studia polifoniczno-jazzowe w CIM w Paryżu, naukę solfeżu i harmonii w American School of Modern Music.
 
Lydie śpiewała jazz w duecie, tercecie i kwintecie, nagrywała muzykę do filmów krótkometrażowych, pracowała w kabarecie teatralnym Les Pétroleuses i Kerozen of Marseille oraz uczestniczyła w nagraniach dla Memoriału Marsylianki.
Przez wiele lat prowadziła: warsztaty śpiewu i inicjacji jazzowej w Paryżu, chór kobiecy Les Femmes du sud, warsztaty gospel w gimnazjach i szkołach podstawowych w Marsylii.
Była wokalistką zespołów: Lunatik Jazz Orchestra (pierwsza nagroda młodych w Jazz Avignon w 1993 r.), Iyema Gospel Quartet, Millénium Gospel Voices.
Od 2003 r. współtworzy grupę Les Tisseuses d’étoiles, żeńskie trio wokalne wykonujące utwory gospel, afro-amerykańskie i afrykańskie. Owocem tego trio są dwa spektakle, „ Śpiew Dahnani” i “ Z walizką w ręce”. Odbywa regularnie trasy koncertowe współpracując z Union Nationale de Jeunesses Musicale de France.
 
W Polsce śpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków od 2016, Chansons Françaises, Chansons d’Amour (Lublin Teatr Muzyczny, Hades-Szeroka, Chatka Żaka, Warszawa Teatr Syrena, Kazimierz Dolny, Łódz Alliance Française…). W kwietniu 2018 nagrała płytę na żywo w Polskim Radiu Lublin „Piaf i inne”( „Piaf et les autres”).
Jest pomysłodawczynią i wykonawcą projektu, na który otrzymała Stypendium Miasta Lublina: Singing on the Soul Train: kurs poznawczo-edukacyjny od pieśni afrykańskich do soul music, z beat boxem Hubert „Jahdeck” Pyrgies. Od 2013 r. prowadzi chór Łontanara który stale współpracuje ze znanym perkusistą – Słomą. W grudniu 2014 Łontanara zdobyła Nagrodę Publiczności podczas festiwalu Mikołajki Folkowe. Prowadzi warsztaty pieśni afrykańskich Koyemba (Warszawa Teatr Syrena ,Centrum Kultur Świata, Łódz City Bum Bum, Lublin DDK Węglin, Festiwal Mikolajki Folkowe, Opole Etnika-Art , Wroclaw Freaki Afryki, Bydgoszcz, Kraków Kontakt. Przestrzeń Ruchu, Tańca i Mzyki). W 2015 zaaranżowała i nagrała pieśń „Khawuleza” dla Stowarzyszenie Dla Ziemi: https://youtu.be/k0xTUFQir6o
 
Grafik warsztatów:
Niedziela 11 lipca : 11:00-17:00
– 11:00 – 14:00
– 14:00 – 15:00 przerwa obiadowa
– 15:00 – 17:00
 
Cena:
80zł do 09.06.2020
100zł od 10.06.2020
 
zapisy: lydie.kotlinski@gmail.com
 
Płatność przed zajęciami.