AFRO DANCE 
Afro Dance jest tańcem radości i mocy!
Energiczny, żywiołowy, pełen pasji i afrykańskiego słońca.
To świetny relaks ale również dobre ćwiczenie dla ciała i ducha.
Afro Dance to mieszanka różnych stylów tanecznych, tradycyjnych oraz współczesnych, pochodzących z wielu krajów Afryki. Zajęcia Afro Dance to jednak nie tylko taniec, nie tylko kroki i technika, a także, albo raczej przede wszystkim dobra zabawa, pozytywna energia i śmiech oraz dużo spalonych kalorii.
Kurs składa się zarówno z zajęć technicznych jak i praktycznych. Uczymy się kroków, a następnie wplatamy je do całych układów choreograficznych.
Style tańca afrykańskiego, których uczymy się na zajęciach, to – począwszy od tradycyjnych takich jak ndombolo, bikutsi, po bardziej nowoczesne i obecnie popularne jak azonto, couper decale oraz wiele innych.
Opis kilku ze stylów tańca afrykańskiego:
Azonto – taniec i styl muzyczny powstały na ulicach Ghany. Obecnie bije rekordy popularności na imprezach tanecznych w Afryce i na świecie. Taniec ten jest szybki, radosny, energiczny, a muzyka ciepła, zabawna i pozytywna. Azonto pozwala przekazać emocje i opowiedzieć jakąś historię za pomocą kroków, gestów i mimiki twarzy, charakterystycznych dla tego stylu. Kroki czy ruchy opierają się na czynnościach, które wykonujemy w życiu codziennym, jak jedzenie, pranie, prowadzenia auta, pływanie, boksowanie itd. Najważniejsze jest wyczucie rytmu, poczucie humoru i kreatywność.
Ndombolo – popularna obecnie szybka odmiana soukous – tańca i stylu muzycznego kształtującego się w Kongo, jako odpowiedź na kubańską rumbę. Obecnie wpływ na ndombolo ma również muzyka karaibska. Dla tego tańca charakterystyczna głównie jest szybka praca bioder.
 
Bikutsi – tradycyjny styl muzyczny i taniec pochodzący z Kamerunu. Jego nazwa oznacza dosłownie „uderzmy ziemię”, co odnosi się do deptania stopami w tańcu w dość intensywnym tempie. Styl popularny na lokalnych imprezach towarzyskich.
Coupe decale – taniec i muzyka pochodzące z Wybrzeża Kości Słoniowej, ale tworzona również w Paryżu. Muzyka inspirowana jest różnymi wpływami innych popularnych stylów takich jak kongijski soukous czy też zouglou również pochodzący z WKS. Taniec ma bardzo frywolną i rytmiczną formę. Raczej proste kroki łączą się z dynamicznym i bardzo rytmicznym ruchem ciała, głównie stóp, rąk i przede wszystkim bioder. Ten styl to przede wszystkim zabawa rytmem.
 
Afro House – muzyka oraz styl tańca ulicznego powstały pod koniec lat 90-tych w RPA. Obecnie afro house jest bardzo popularny w całej Afryce jak i poza nią. Jest to połączenie afrykańskich rytmów i amerykańskiego house’a. Styl idealny dla indywidualistów i osób z kreatywną duszą. Wymaga od tancerza pomysłowości i kreatywności w tworzeniu ruchów. Część kroków ma swoje specyficzne nazwy i dedykowana jest do konkretnych utworów muzycznych. Inne z kolei powstają spontanicznie. Taniec ten jest szybki, skoczny i wymagający dobrej kondycji fizycznej.
Plan Zajęć:
Wtorek: Afro House
Środa: Afrobeat / Azonto / Bikutsi
Czwartek: Azonto / AfroBeat
Sobota: Bikutsi / Ndombole / Coupe Decale / Inne
Prowadzacy : Alain Nca & Gerard (z Kamerunu)
Zapraszamy do Kontaktu na bliskie spotkanie z Afryką! 🙂

Prowadzący:

Alain Ndasi i Gerard Guyzo

Poziom:

Open

Wiek:

Młodzież, dorośli

Wcześniejsze zapisy:

Nie

Jak się ubrać:

Wygodny strój sportowy, zmienne obuwie

Terminy