Spotkanie z Głosem i Pieśnią – Sabina Krauze/ 23.10, g. 20:00-21:30

~ CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ ~

Na zajęciach spędzimy czas wydobywając dźwięki z przyjemnością i ciekawością, przekonując się, że głosu możemy używać na wiele sposobów – będziemy mruczeć, wzdychać, wokalizować, rytmizować, śpiewać pieśni. Skorzystamy z ćwiczeń oddechowych, emisyjnych, działań w obszarze wyobraźni i ruchu. Poznamy pieśni tradycyjne różnych kultur, między innymi z terenów Słowiańszczyzny, Gruzji i Bałkanów. Z ich pomocą odnajdziemy przyjemność wspólnego śpiewu, współbrzmienia, muzycznych harmonii, połączymy się ze znaczeniem pieśni i odkryjemy ich różne możliwe aranżacje.

Zapraszam wszystkich poszukujących przyjemności i swobody związanej z byciem w kontakcie z własnym głosem, grupą i pieśniami tradycyjnymi. Nie trzeba mieć za sobą żadnej edukacji muzycznej i tej związanej z głosem. Warto mieć na sobie wygodny strój, który nie krępuje ruchu. Na sali jesteśmy na boso lub w skarpetkach.

~~~ PROWADZĄCA ~~~

Sabina Krauze

Wokalistka i muzyk, występuje na scenach muzycznych i teatralnych. Ma za sobą formalną edukację muzyczną w postaci szkoły muzycznej pierwszego stopnia oraz wiele warsztatów i spotkań z nauczycielami indywidualnymi. Ukończyła studia matematyczne i kognitywistykę, szczególnie poświęcając uwagę związkom psychologii z muzyką. W 2015 roku zanurzyła się w nurt muzyki tradycyjnej, teatralnej i improwizowanej. Współtworzy zespoły SWADA i Baykuri, współpracuje z włosko-południowo-amerykańskim Teatro Simurgh, prowadzi autorskie warsztaty wokalne i wokalno-teatralne. Fascynuje ją obrzędowość i funkcje, które muzyka spełnia w społeczeństwie. W ciche wieczory komponuje własne wielogłosowe utwory i improwizuje w miejscach z piękną akustyką.

~~~ INFORMACJE ~~~

23 października 2023r., poniedziałek, 20:00-21:30

Kontakt Przestrzeń Ruchu, Tańca i Muzyki

Kraków, ulica Szpitalna 40, II piętro

koszt: 40zł, płatne na recepcji Kontaktu przed zajęciami

zapisy: sabina.krauze@gmail.com