Lindy Hop – ( gr. początkująca / początkująca + ) – Ania Sitko i Łukasz Bińczycki / start: 3.10! Zapraszamy!!!

Lindy Hop – ( gr. początkująca / początkująca + )  / Ania Sitko i Łukasz Bińczycki
każdy wtorek, godz. 20:30 – 21:45
Lindy Hop to styl który narodził się w nowojorskim Harlemie wśród tancerzy odwiedzających salę taneczną hotelu Savoy.
Styl ten jest syntezą afroamerykańskich tańców jazzowych takich jak na przykład Charlston lub Swing Out, który stał się hitem dzięki swojej wszechstronności i dynamice.
 
Lindy Hop zawładnął życiem towarzyskim w Stanach Zjednoczonych a za sprawą amerykańskich żołnierzy uczestniczących w II Wojnie Światowej w Europie, przeniósł się także na stary kontynent.
 
Nasze zajęcia będą obejmować kroki podstawowe oraz podstawowe figury występujące w rytmice 6 count oraz 8 count. Skupimy się również na samej koncepcji muzyki i tańca jazzowego, zagadnieniach związanych z rytmiką, akcentowaniem, frazowaniem. Zapoznamy się również z prawidłową postawą i ruchem nie tylko horyzontalnym czyli wykonywaniem figur ale też wertykalnym (akcent i bounce). Będzie trochę teorii i mnóstwo muzyki oraz zabawy z ruchem.
 
Łukasz Bińczycki – Muzyka od zawsze towarzyszyła mi w życiu. Na samym początku stała się głównym przedmiotem mojego wykształcenia. Byłem skrzypkiem, pianistą oraz fagocistą będąc uczniem szkoły muzycznej i gdzieś wtedy mój tata pokazał mi jazz i klasycznego rocka. Kiedy później dowiedziałem się, że do mojego ukochanego jazzu, wymyślono styl taneczny, nie było innej drogi jak tylko ta.
 
Minęły dwa trzy lata odkąd zacząłem tańczyć Lindy Hop, do którego dołączył także Collegiate Shag, Balboa oraz Blues. Współtworzę krakowską scenę Lindy Hop i rozwijam swoje umiejętności uczestnicząc w krajowych i zagranicznych festiwalach i warsztatach.
 
Anna Sitko – swoją przygodę z lindy hopem zaczęła w 2014r. i od razu wpadła w jego sidła. Od tamtego czasu dzieli się jego niesamowitą energią podczas potańcówek, festiwali i warsztatów. Często również wchodzi na parkiety imprez bluesowych, folkowych, a ostatnio próbuje także improwizacji kontaktowej. Fanka tańca wszelkiego rodzaju i piewca łamania stereotypów z nim związanych. Głęboko wierzy w to, że tańczyć każdy może i że w gruncie rzeczy podziały na style są mocno umowne.