KONTAKT, WARSZTATY FELDENKRAISA I IMPROWIZACJI TANECZNEJ. – Od świadomości siebie do świadomości partnera. – EDWARD REY / PAWEŁ WOJTOWICZ | 5 grudnia, godz. 11.30 – 18.30 |

DATA – 5 grudnia 2015 (sobota), godz. 11.30 – 18.30 (z przerwą obiadową)

OD ŚWIADOMOŚCI SIEBIE DO ŚWIADOMOŚCI PARTNERA. – DWIE SZKOŁY, DWA PODEJŚCIA DO RUCHU, DWIE PRAKTYKI, DWÓCH FACETÓW PROWADZĄCYCH JEDEN WARSZTAT, JEDEN DZIEŃ. MINIMUM SŁÓW. DUŻO CZUCIA! 🙂
ZAPRASZAMY! 🙂

W warsztatach chodzi nam o połączenie Feldenkraisa (Paweł) i improwizacji tanecznej (Edward) np. traktując lekcje na świadomość ciała, jako wstęp i techniczny rozwój przed improwizacją – im bardziej osoba świadoma jest tego, jak rzeczywiście się porusza, tym bardziej może tym grać, zmieniać, modyfikować i korzystać improwizując w tańcu. 

Zaczniemy od siebie, kontaktu ze sobą. Nauczysz się łatwo zmieniać poziomy, przechodzić z leżenia do siedzenia, a potem do stania. Przez uważny ruch i świadomość ciała oraz tego, co teraz rzeczywiście robisz. Następnie zmienimy to w taniec. Do ruchu dołączymy muzykę, obraz, przestrzeń i innych obecnych. Wiedząc, gdzie jesteś i gdzie jest Twoja miednica jesteś gotowy na spotkanie i kontakt z Drugim, z partnerem. Kierowanie innym, rozumienie go przez dotyk, połączenie szkieletarne – jak można ruszając swoim centrum wprawić w ruch centrum partnera, gdy „tylko” nasze dłonie dotykają się. Bez wysiłku, moc wynika tylko z połączenie i Waszej organizacji ruchu… A potem dystans – kontakt. Gdy nie ma bezpośredniego dotyku i jest między Wami przestrzeń, pustka która ma wielkość, kształt i gęstość, a Wy nią gracie zbliżając się do siebie i oddalając. Jak zwiększyć dystans zwiększając jednocześnie połączenie. Obserwuj jednocześnie siebie i Drugiego. Twoja uwaga rozszerza się nic nie tracą na precyzji – to tylko umiejętność. I znowu taniec i nareszcie śpiew. Już nie tylko z Drugim, ale też z Innymi i całą przestrzenią tu i teraz obecną.

Nazwa Kontakt dotyczy zarówno kontaktu ze sobą samym (autoświadomość), jak i kontaktu z drugim człowiekiem. Jeśli ten pierwszy rozwija się, wtedy i ten drugi się poprawia. Sam warsztat będzie eksperymentem i jego formuła do końca pozostanie w jakimś stopniu otwarta.

CENA WARSZTATU: 100 zł.

Miejsce:
Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca
ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
Zaliczka w wysokości 40 zł jest równoznaczna z „zaklepaniem” miejsca na warsztach!
 
Płatność o tytule „KONTAKT – Feldenkrais + Improwizacja Taneczna” na nr. konta:
38 1240 4650 1111 0010 4841 5542
– (reszta kwoty – płatność gotówką w dniu warsztatów)
 
Poprosimy o e-mail potwierdzający wpłatę zaliczki o tytule: „KONTAKT – Feldenkrais + Improwizacja Taneczna” na adres: info@kontaktprzestrzen.pl
 
Warsztat odbędzie się gdy zbierze się przynajmniej 10 osób.
 
Nie zwlekajcie! Zapisujcie się! 🙂

O prowadzących:

EDWARD REY: Tancerz i malarz. Absolwent krakowskiej ASP. Uczestnik X Akademii w Teatrze Gardzienice, oraz wielu innych warsztatów i szkoleń w zakresie tanecznym i teatralnym. Wielbiciel muzyki i podroży,  założyciel Przestrzeni Ruchu i Tańca Kontakt.

W 2000 roku odkryłem tango i od tej pory doświadczam ruchowo, tanecznie, teatralnie i muzycznie. Mam wielką słabość do tańca w parze, teatru tańca, improwizacji tanecznej, muzyki i śpiewu.  Lubię szukać mostów pomiędzy różnymi technikami i przede wszystkim czuć jak taniec i muzyka potrafią łączyć i inspirować ludzi.

PAWEŁ WOJTOWICZ: Certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, jeden z kilku w Polsce, zajmuje się nią od 6 lat, ukończył nauczycielski 4-letni trening w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Prowadzi regularne zajęcia w Krakowie, warsztaty w całej Polsce i pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi głównie z dziecięcym porażeniem mózgowym na Ukrainie.

EDEKpaweł