Zapraszamy w wielobarwną muzyczną podróż wgłąb słowiańskiej duszy!
Cïlka Kolektyw to projekt muzyczny z obszaru ethno / world music wpisany w idee przenikania się kultur. Repertuar stanowią awangardowe interpretacje tradycyjnych pieśni polskich z różnych regionów kraju poprzeplatane autorskimi kompozycjami. Stosując kontrastowe aranżacje, będące fuzją różnorodnych tradycji muzycznych, dążymy do wydobycia wyrazistego brzmienia pieśni. Eksperymentujemy splatając wybrane wątki polskiej muzyki ludowej z fascynacjami tradycją muzyczną dalekiego wschodu, krajów nordyckich, improwizacją jazzową i funky. W utworach szczególnie akcentujemy ekspresyjne brzmienie białego głosu, eksponujemy nieregularną rytmikę oraz liryczność tradycyjnych tekstów.
Tworzymy wielobarwny kolaż muzyczny, kontrastując ze sobą dzikość z nostalgią, frywolność z lirycznością, regularność transu z nieobliczalnością improwizacji.
Wystąpią:
Anna Cecylia Nagawiecka – śpiew biały, piano
Mariusz Kruczała – akordeon
Paweł Królikowski – kontrabas
Piotr Królikowski – instrumenty perkusyjne
https://www.youtube.com/
https://www.youtube.com/
znajdź nas na facebooku: https://www.facebook.com/
~*~*~
Kolektyw powstał na bazie wcześniejszych doświadczeń muzycznych liderki zespołu – Anny Cecylii Nagawieckiej.
Anna Cecylia (Cilka) – pieśniarka, autorka tekstów i muzyki, badaczka etniczności zafascynowana wielokulturowością (studia na wydziale stosunków etnicznych i migracji międzynarodowych UJ). Ukończyła szkołę muzyczną im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie w klasie fortepianu, od berbecia gra jazz – muzykę dającą wolność w twórczej improwizacji (Big Band), a białego śpiewu uczyła się od górali (“Skalni” Studencki Zespół Góralski Uniwersytetu Rolniczego), bo jej po zbójnicku w dusy gra!
Mariusz Kruczała – student krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie akordeonu. Jego artystyczne uzdolnienia potwierdzają liczne nagrody konkursów krajowych i międzynarodowych. W duecie MarKar Duo zdobył Silver Award, a rok później Golden Award na International Music Competition Svirél w Słowenii. Do jego licznych zainteresowań należy m.in. realizacja dźwięku, ukończył Studium Realizacji Dźwięku w Katowicach. Oprócz współpracy z Cilka Kolektyw, współtworzy zespół Basra, zajmujący się śródziemnomorskimi brzmieniami.
Piotr Królikowski – perkusista, uczeń szkoły muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, członek Krakowskiej Młodej Filharmonii. Eksperymentujący z różnymi gatunkami muzyki: jazz pop folk ethno funky w poszukiwaniu własnego unikatowego stylu i feelingu . Koncertował zarówno w kraju jak i za granica, biorąc udział m.in. w festiwalach m.in. Jana Kiepury w Krynicy, “Szalonych Dnachi Muzyki” w Wars
.zawie. Poza Cilką Kolektyw współpracuje również z zespołami: Basra, Ajde oraz Quintesencia.
Paweł Królikowski – kontrabasista,basista, uczeń szkoły muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Członek orkiestr: Młoda Polska Filharmonia, Krakowska Młoda Filharmonia. Kontrabasista w zespołach Cilka Kolektyw, Ajde, Basra,Quintesencia. Wiele koncertował w kraju , m.in. w teatrze Muzycznym “Roma” w Warszawie, Capitol we Wrocławiu a także w Teatrze Wielkim, teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie, jak i za granicą, m.in. w Danii, Holandii, Niemczech, Austrii, brał udział w licznych festiwalach m.in. “Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym, “Szalone Dni Muzyki” w Warszawie, im.Jana Kiepury w Krynicy.
~*~*~
Bilety do nabycia 30 min przed koncertem
10 zł (w tym Impreza Taneczna PANTA REI po koncercie)
Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca.
ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków