Kochani. W przyszłym tygodniu na zajęcia: SPOTKANIA Z MASAŻEM, zapraszamy Was wyjątkowo we wtorek, 16.10. godz. 18:00 – 20:00. Sala z antresolką. :)

 • SPOTKANIA Z MASAŻEM – Gua Sha

  16.10.2018 – Zupełnie wyjątkowo spotykamy się we wtorek, w godzinach 18:00 – 20:00!!! Tym samym nie będzie spotkania w poniedziałek 15.10.2018.
  Miejsce bez zmian – sala z antresolką w Kontakt Przestrzeń.

  Będziemy masować wykorzystując tradycyjną chińską technikę Gua Sha, z olejkami.
  Technika ta uważana jest za sprzyjającą wzmocnieniu naturalnej odporności organizmu, ma pomagać w początkowych stadiach przeziębień i innych jesiennych infekcji.
  Spróbujcie 🙂

  Masaż jest znakomitą formą doświadczania dotyku, relaksacji, rozluźnienia, kontaktu z drugim człowiekiem. Umożliwia uruchomienie procesów terapeutycznych na wielu płaszczyznach.
  Pomaga na spięte mięśnie, uzdrawia nasze ciała i psychikę.

  Zapraszam wszystkich chcących dawać i otrzymywać, bez względu na doświadczenie 🙂
  Tak, całkowicie początkujący i bez żadnego doświadczenia też mogą do nas dołączyć, chodźcie 🙂

  Na zajęcia trzeba się zapisywać mailowo.
  Lista miejsc ograniczona, mamy max 14 miejsc.
  Proszę o zgłoszenie mailowe z podaniem imienia i nazwiska na adres: rafal.kaluzienski@gmail.com
  Otrzymanie potwierdzenia mailowego oznacza zapisanie na zajęcia.

  Koniecznie – jeżeli masujemy z olejkami:
  – przynieść na zajęcia DUŻY ręcznik (najlepiej 70×140 cm lub 110×175 cm lub większe) lub dwa (drugi nieobowiązkowo, do przykrycia się, lub pod głowę – bardzo polecam)
  – przynieść swój ulubiony olejek do masażu

  Warto:
  – zadbać o odpowiedni strój: przy masażach z olejkami – strój kąpielowy lub bielizna, przy masażach w ubraniu – luźne, lekkie, miękkie i wygodne ubranie, najlepiej bez zamków i twardych elementów.
  – przyjść 🙂

  Masujemy ale także oddychamy, ruszamy się, medytujemy – formuła jest luźna i tego luzu poszukujemy 🙂

  Cena zajęć: standardowe ceny kontaktowe wg. https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/
  np. pojedyncze wejście 25 zł, OK System lub karnety.
  Płacimy na recepcji, przed zajęciami.
  UWAGA: karty Multisport nie są akceptowane.

  Spotkania są prowadzone a szczególną opieką otaczam osoby początkujące, potrzebujące pokierowania i wskazówek. Jest też przestrzeń dla osób bardziej doświadczonych, które dobrze się czują masując samodzielnie.
  Można przyjść samodzielnie, można z partnerem/ką – podczas zajęć dobieramy się w zespoły masażowe, można także zostać w swojej parze.
  Nie ma możliwości częściowego uczestnictwa w zajęciach lub obserwowania zajęć.

  Dobry dotyk, kontakt, fizyczne, namacalne zaopiekowanie się naszym ciałem ma niezwykle działanie terapeutyczne a jednocześnie jest dostępne dla wszystkich. Uczymy się masażu poprzez doświadczanie, skupiając się na kontakcie z osobą masowaną, kontakcie ze sobą podczas dawania masażu, płynności ruchów, naturalności dotyku, odkrywaniu i zbliżaniu się do potrzeb osób, które masujemy. Ćwiczymy zarówno postawę bierną, wyrażającą zaufanie, oddanie i nadzieję na zaopiekowanie się nami (osoby masowane). Ćwiczymy także postawę aktywną, zaangażowaną, uważną, troskliwą, nakierowaną na partera/kę (osoby masujące).
  Zajmiemy się podstawową sekwencją w masażu całego ciała, będziemy także urozmaicać nasze spotkania bardziej egzotycznymi czy specjalistycznymi formami masażu np. gua sha, masaż tajski, refleksologia.
  Każde spotkanie jest inne.

  Podstawowe zasady naszych poniedziałkowych spotkań to:
  – nauka przez doświadczanie
  – symetria: zawsze masujemy i jesteśmy masowani
  – otwarcie na siebie, swoje potrzeby i odczucia
  – otwarcie na osobę z którą praktykujemy i jej potrzeby
  – jasne wyznaczanie i respektowanie granic
  – gotowość do czucia się dobrze 🙂

  Prowadzący: Rafał Kałuzieński. Na masażową ścieżkę wkroczyłem pod przewodnictwem mistrza masażu tajskiego Balazsa Nemetha, kontynuując naukę na warsztatach i praktykach masażowych różnych tradycji i metod. Bliski, fizyczny i intensywny kontakt z drugim człowiekiem wspaniale wpisał się w moje pozostałe fascynacje: jogę, acroyogę, medytację, taniec – staram łączyć różne podejścia mając na uwadze ich podmiot: człowieka.
  Od 2011 roku intensywnie praktykuję jogę, najpierw Vinyasa Krama Yogę a następnie Ashtanga Vinyasa Yogę. Od momentu zetknięcia się z AcroYogą w 2013 zostałem trwale zauroczony tą formą aktywności, przez ponad dwa lata animowałem krakowskie środowisko acroyogi prowadząc regularne jamy, warsztaty i zajęcia. Fascynuje mnie ruch w wielu odmianach, staram się odnaleźć punkty wspólne pozwalające wzbogacić swoją praktykę. Dbam by aktywność pozostawała w harmonii z wnętrzem, regularnie medytuję. Jestem przewodnikiem górskim, organizuję wyprawy w mniej uczęszczane miejsca na świecie ( np. Gruzja, Armenia, Turcja, Rosja, Ukraina ).

  Osoby mające kontuzje, urazy, chore lub będące w ciąży muszą przed rozpoczęciem zajęć poinformować o tym prowadzącego.
  Na spotkaniach nie będziemy się zajmować działalnością leczniczą ani wykonywać inwazyjnych manipulacji – osoby potrzebujące takiego typu zabiegów powinny zwrócić się do odpowiedniego, wykształconego kierunkowo fizjoterapeuty lub lekarza.

  NIE POLECAM I WRĘCZ PRZESTRZEGAM PRZED KORZYSTANIEM Z USŁUG OSÓB NIE MAJĄCYCH SPRAWDZONYCH I ODPOWIEDNICH KWALIFIKACJI DO PROWADZENIA DZIAŁAŃ O CHARAKTERZE MEDYCZNYM I INWAZYJNYCH DLA PACJENTA – ZLEKCEWAŻENIE TEGO ZALECENIA GROZI POWAŻNYMI POWIKŁANIAMI A NAWET TRWAŁĄ UTRATĄ ZDROWIA.

  __________________________________
  – CENNIK: https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/
  NIE OBOWIĄZUJE KARTA MULTI SPORT!
  – MIEJSCE: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
  – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY – rafal.kaluzienski@gmail.com
  – WIĘCEJ INFORMACJI: www.kontaktprzestrzen.pl
  – W RAZIE PYTAŃ, DZWOŃ: 502296944 (Ewa) 🙂

  Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page