Cykliczne Wieczorki z Muzyką Klasyczną – Waghalter Quartet: 9.02.2019

Cykliczne Wieczorki z Muzyką Klasyczną – Waghalter Quartet

9 lutego, godz. 19:30

Wstęp: Dorośli 15 zł / Dziecie, Młodzież: 10 zł

W programie:
S. Barber- Adagio for Strings J.S. Bach- Inwencje 2 i 3 głosowe T. T.Albinoni- Adagio A. Vivaldi- Cztery pory roku A. Piazzola- Oblivion

~~ Kochani zapraszamy Was na cykliczne – comiesięczne – wieczorki z muzyką klasyczną w Kontakcie. Z inicjatywy naszego guru muzycznego – Wassima, z miłości do muzyki, z potrzeby dzielenia się dobrą energią, która z tej muzyki wypływa, postanowiliśmy co miesiąc uraczyć Was wybornym klasycznym koncertem…Wystarczy że przyjdziecie, o atmosferę już my się zatroszczymy.Wytrawna klasyczna muzyka, świece, wino i najlepsi pod słońcem Kontaktowi Przyjaciele… 🙂 Czasami dobrze jest odpocząć od zgiełku codzienności i dać się ponieść łagodnym, kojącym dźwiękom muzyki. Można leżeć, można siedzieć, można tańczyć – wszystko można! 😉

Skład: Skrzypce I- Kazimierz Michalik Skrzypce II- Jakub Michalak Altówka- Barbara Papierz Wiolonczela- Jan Pasławski

Kazimierz Michalik urodził się w 1991 roku w Krakowie i w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Ukończył Akademię Muzyczna w Krakowie w klasie skrzypiec prof. W Kwaśnego z wynikiem celującym. Prowadzi aktywne życie koncertowe w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Szwajcaria, Azja). Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (Sir Neville Marriner, Colin Metters, Alexander Libreich). Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich (J.Stanienda, H.Kowalski, Günter Ludwig, Walter Schreiber). Czynnie współpracuje z wieloma orkiestrami min z Tiroler Kammerorchester InnStrumenti, German Radio Orchestra, z którą w ostatnich latach odbył wiele tras koncertowych. Oprócz działalności orkiestrowej artysta zajmuje się również działalnością pedagogiczną oraz grą kameralną. Jest m.in. finalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej imienia L. van Beethovena. Artysta gra na włoskim instrumencie z XVII wieku.

Jan Pasławski urodził się w 1993 roku. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli dr Jana Kalinowskiego. Laureat ogólnopolskich konkursów, m.in. III miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Bochni w 2013. W latach 2010-2012 – stypendysta Fundacji Pro Musica Bona,wspierającej najzdolniejszych uczniów małopolskich szkół muzycznych. Uczestnik licznych kursów mistrzowskich i akademii prowadzonych zarówno przez zagranicznych (m.in. Roberto Traininiego (Conservatorio C.Monteverdi Bolzano), Alexandra Geberta (Hochschule für Musik Detmold), Jeroena Reulinga (RoyalConservatoire of Brussels )) a także polskich wybitnych wiolonczelistów (Kazimierz Michalik, Jerzy Klocek, Bartosz Koziak). Do jego najważniejszych osiągnięć należ występy w charakterze solisty, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” 2015. Występował w USA, Niemczech, Szwajcarii, Francji i na Ukrainie, jako członek cenionych orkiestr symfonicznych i zespołów kameralnych (CORda Cracovia, Royal Warsaw Festival Orchestra). Doświadczenie zdobywał pod batutą m.in.: Michaela Zukernika (Philharmonischen Kammerorchesters Berlin ), Sir Neville’a Marrinera (Los Angeles Chamber Orchestra oraz Academy of St Martin in the Fields) oraz Yana Pascala Torteliera ( BBC Philharmonic Orchestra ) a także znakomitych dyrygentów polskich, takich jak Jerzy Maksymiuk, Krzesimir Dębski, Marek Moś czy Tadeusz Wojciechowski. Artysta gra na mistrzowskim XIX-wiecznym francuskim instrumencie.

Barbara Papierz urodziła się w 1996 roku. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Anety Dumanowskiej. Od najmłodszych lat związana z zespołem Scholares Minores pro Musica Antiqua, z którym miała możliwość doskonalenia swojej gryna instrumentach dawnych. W 2011 brała udział w nagraniu płyty „Muzyka Dawnej Europy”. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich m.in. Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie, Payerbacher Meisterkurse, BayerischeMusikakademie Schloss Alteglofsheim u takich pedagogów jak Lech Bałaban, Krzysztof Chorzelski, Florin Croitoru, Michael Gaisler, Danuta Glowacka-Pitet, Wolfgang Klos, Jerzy Kosmala, Matthias Maurer, Elżbieta Mrozek-Loska, Toshio Oishi, Diemut Poppen, Walter Schreiber, Eric Villeminey. W swoim dorobku artystycznym ma wiele koncertów solowych i kameralnych. W 2017 zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im. Tadeusza Goneta.Współpracuje z German Radio Orchestra, Riverside City College Chamber Singers, Sinfonietta Cracovia. Doświadczenie zdobywała pod batutą Walter Hilgers, Ivan Monighetti, Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski. Występuje w kraju i za granicą, m.in. USA, Meksyk, Szwajcaria, Austria, Chiny, Ekwador.