Cykliczne wieczorki z muzyką klasyczną w Kontakcie. WAGHALTER QUARTET / 2 czerwca, godz. 19:30

CYKLICZNE WIECZORKI Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ W KONTAKCIE

Kochani zapraszamy Was na cykliczne – comiesięczne – wieczorki z muzyką klasyczną w Kontakcie. Z inicjatywy naszego guru muzycznego – Wassima, z miłości do muzyki, z potrzeby dzielenia się dobrą energią, która z tej muzyki wypływa, postanowiliśmy co miesiąc uraczyć Was wybornym klasycznym koncertem…
Wystarczy że przyjdziecie, o atmosferę już my się zatroszczymy.
Wytrawna klasyczna muzyka, świece, wino i najlepsi pod słońcem Kontaktowi Przyjaciele… 🙂 Czasami dobrze jest odpocząć od zgiełku codzienności i dać się ponieść łagodnym, kojącym dźwiękom muzyki.

Na drugie spotkanie z cyklu, zapraszamy Was 2 czerwca, godz. 19:30
Tym razem zagra dla Was wspaniałe muzyczne Trio.

Wstęp: 10 zł

PROGRAM NA TEN WIECZÓR:

– J. Haydn – Sonata C-dur nr 50 (
– S . Rachmaninow – Etude tableaux op.39 nr 8
– Maurice Ravel – „Igraszki wody”
– Manuel de Falla – Fantasia Baetica
– Bach inventione nr 8 – duet
– Bach preludia 1,2,4,5
– Kaprys polski oraz sains saens łabędź – Massenet medytacja z Thais

Wystąpi dla Was Trio w składzie:

JACEK DUBIS – edukację muzyczną rozpoczął w Elblągu w Ogólnokształacącej Szkole Muzycznej, następnie kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku, gdzie ukończył z wyróżnieniem w klasie wiolonczeli mgr. Jadwigi Ewald. Dyplomant II st. w klasie wiolonczeli w Akademii muzycznej w Krakowie. Jacek Dubis jest również studentem I roku o specjalności wiolonczela barokowa. Finalista 1. Międzynarodowego konkursu im., Ludwiga Van Beethovena w Lusławicach. Uczestnik licznych kursów muzycznych m.in. w Polsce, Niemczech, Austrii.

* KAZIMIERZ MICHALIK urodził się w 1991 roku w Krakowie i w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Ukończył Akademie Muzyczna w Krakowie w klasie skrzypiec prof. W Kwaśnego z wynikiem celującym.
Prowadzi aktywne życie koncertowe w kraju i za granicą (Niemcy, Francja, Szwajcaria, Azja).
Współpracował z wieloma wybitnymi dyrygentami (Sir Neville Marriner, Colin Metters, Alexander Libreich).
Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich (J.Stanienda, H.Kowalski, Günter Ludwig, Walter Schreiber).
Czynnie współpracuje z wieloma orkiestrami min z Tiroler Kammerorchester InnStrumenti, German Radio Orchestra z którą w ostatnich latach odbył wiele tras koncertowych.
Oprócz działalności orkiestrowej, artysta zajmuje się również działalnością pedagogiczną oraz grą kameralną. Jest min. finalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena.
Artysta gra na Włoskim instrumencie z 18 wieku.

MATEUSZ PERZ
Urodzony w 07.02.1995 r. w Nowym Sączu. Edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Nowym Sączu i kontynuował od 2012 roku w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II st. im. F. Chopina w Krakowie, którą to szkołę ukończył z wynikiem celującym na egzaminie dyplomowym. Obecnie jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr Mileny Kędry. Uczestnik wielu kursów interpretacji muzycznej oraz lekcji mistrzowskich w kraju i za granicą pod okiem takich osób jak: Philippe Giusiano, Jose Maria Curbelo, Aquilles Delle Vigne, Katarzyna Popowa – Zydroń, Biljana Gorunovic, Alexander Tamir, Daniel Blumenthal, Andrzej Jasiński, Maria Niemira, Mauricy Martin, Russel Hirschfield i wielu innych.
Brał również udział w wielu konkursach i festiwalach o randze ogólnopolskiej i
międzynarodowej. Jego ostatnimi sukcesami były: III nagroda w XXVI „ROMA” Piano Competition w Rzymie oraz wyróżnienie w II Krystian Tkaczewski Piano Competition w Busku-Zdroju w 2017r.