CONTACT IMPROVISATION. Warsztat otwarty – KROK PO KROKU. 7 i 8 kwietnia / Zapraszamy Was do zrobienia następnego tanecznego Kroku w kierunku Kontakt Improwizacji! :) Warsztaty poprowadzi znana Wam dobrze Marta Grabowska! :)

 • Kochani przed nami kolejny warsztat OTWARTY.
  Zapraszam osoby z doświadczeniem Kontaktowym lub doświadczeniem ruchowym w jakiejkolwiek innej formie.
   
  Jest to też czwarte spotkanie z II edycji pięcio – weekendowego cyklu warsztatów. Regularne praktykowanie pozwala na pogłębianie doświadczeń i czerpanie większej przyjemności z wspólnych poszukiwań tanecznych.
   
  Podczas sześciu lat współpracy z Ewą Świtoń, na bazie osobistych poszukiwań oraz inspiracji zdobywanych od innych nauczycieli, wypracowałyśmy sposób przekazu, który w naszym poczuciu wspiera uczestników warsztatów w eksplorowaniu i przyswajaniu techniki CI. To co będzie się wydarzać jest kontynuacją zasady, która przyświecała naszej wspólnej pracy:
  OD ŚWIADOMOŚCI CIAŁA DO TECHNIKI.
   
  W każdym spotkaniu pojawiają się więc następujące elementy:
   
  • PRACA Z CIAŁEM – zaczynamy od ćwiczeń pozwalających ugruntować się we własnym ciele.
  • SENSING – spotkanie z partnerem w tańcu, nauka prowadzenia (przekazywania informacji) i podążania (słuchania)
  • technika CONTACT IMPROVISATION – wspólne odkrywanie fizyki ruchu. Poznajemy elementy techniki contact improvisation, pozwalające w bezpieczny sposób improwizować, szukać własnych ścieżek ruchowych; jak korzystać ze struktury ciała, by wspieranie się o siebie, przenoszenie, podnoszenie były bezpieczne i bezwysiłkowe, jak korzystać z „rolowania”, ruchu spiralnego, by miękko zmieniać kształt i komfortowo przemieszczać się wraz z partnerem.
   
  Cel: WSPÓLNY TANIEC, PEŁEN SWOBODY I RADOŚCI
  Trasa wiedzie przez:
  południową – LEKKOŚĆ
  wschodnią – PŁYNNOŚĆ
  północną – KLAROWNOŚĆ
  zachodnią – PRZYJEMNOŚĆ 😉
  ZAPRASZAMY W PODRÓŻ.
   
  PROWADZĄCE: Marta Grabowska
  Od dziesięciu lat z niezmienną pasją zbieram doświadczenia związane z Contact Improvisation (CI), biorąc udział i współorganizując warsztaty, jamy, projekty związane z CI. Ukończyłam dwuletni projekt Akademy of New Dance and Improvisation, którego byłam też współorganizatorką. W 2013 byłam uczestniczką i współorganizatorką ECITE – Międzynarodowej Wymiany Nauczycieli Kontakt Improwizacji W Polsce. Przez sześć lat wspólnie z Ewą Świtoń prowadziłam zajęcia regularne, warsztaty i cykle weekendowe oraz obozy taneczne, przekazując nasiona Kontaktowe otrzymane m.in. od Milana Kozanka, Zuny Vesan Kozankowej, Nancy Stark Smith, Yaniva Minzera, Iwony Olszowskiej, Marii Grudskaya, Joerga Hassmanna, Daniela Wernera, Tala Avni, i innych. Współtworzę Fundację Sensus –Ośrodek Twórczego Rozwoju, powstałą z potrzeby zarażania miłością do tańca.
   
  KIEDY:
  7-8 kwietnia, 2018
  Sobota: 14:00–17:00 przerwa kolacyjna i 18:30 – 20:30
  Niedziela: 10:30-13:30 przerwa obiadowa 15:30–18:30
   
  GDZIE: KRAKÓW, ul. Szpitalna 40, (KONTAKT. Przestrzeń Ruchu i Tańca).
   
  CENA: 250 zł
  Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł, konto podawane jest przy zgłoszeniu. Zwrot zaliczki jest możliwy o ile zgłosisz rezygnację mailowo przynajmniej na 20 dni przed datą spotkania. Po tym terminie zaliczka nie jest zwracana w żadnej formie.
  Kochani promocja cenowa:
  jeśli zgłosisz się do 25.03.2018 lub jeśli przyjdziecie w parze cena za warsztat to 230 zł od osoby.
   
  ZAPISY i informacje: Marta Grabowska, 502 388 213, m-grabowska@o2.pl
  w razie zbyt małej frekwencji organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania warsztatu, na trzy dni przed jego rozpoczęciem.
   
  DODATKOWE INFORMACJE: Tańczymy boso lub w skarpetkach, strój wygodny nie krępujący ruchów.
  Warto mieć ze sobą wodę do picia.
   
  Ostatnie, piąte spotkanie z cyklu – 9-10 czerwca 2018
  Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page