Warsztaty Tańców Polinezyjskich: HULA i TAHITIAN – Bienn Marie (San Francisco) / 2 grudnia, godz. 11:00 – 13:00 (wolne miejsca) oraz 14:00 – 16:00 (brak wolnych miejsc)

Warsztaty Tańców Polinezyjskich: HULA i TAHITIAN – Bienn Marie (San Francisco)

english below
 
UWAGA KOCHANE! W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM WARSZTATAMI UTWORZYLIŚMY JESZCZE JEDNĄ GRUPĘ, tak żeby każda z Was miała szansę poHULAć! 🙂
 
Wygląda to TAK:
 
2 GRUDNIA:
– 1 grupa: godz. 11:00 – 13:00 (jeszcze są wolne miejsca)
– 2 grupa: godz. 14:00 – 16:00 (brak wolnych miejsc)
~~~~~~
Nazywam się Bienn Marie. Jestem rdzenną mieszkanką San Francisco. Od dzieciństwa zgłębiałam tajniki tańców polinezyjskich. Do Polski przeprowadziłam się 5 lat temu i od tamtej pory marzyłam, żeby zapoznać Was z tańcami i kulturą w której wyrosłam. Jestem ogromnie podekscytowana, że będę mogła podzielić się z Wami, czymś co naprawdę i z całego serca mnie zapala: tańcami z Wysp Polinezyjskich: hula i tahitańskim.
Hula zaczęłam tańczyć jako młoda dziewczyna. Moją pierwszą nauczycielką była moja mama, która również tańczyła od dzieciństwa. Od tamtej pory zgłębiałam tajniki tańców polinezyjskich a także występowałam jako tancerka hula. Występowałam jako solistka tańca hula na wielu eventach. Zawsze pociągała mnie muzyka, wdzięczne ruchy, żywe kolorowe kostiumy, promienne kwiaty, nagłówki i pozytywny duch tych tańców.
Na starożytnych Hawajach każdy ruch rąk, kołysanie biodrami i każdy ruch ciała opowiadają historię, ponieważ język pisany nie istnieje. Nauczę Was tańca, który – naprawdę to czuję – jest językiem, opowieścią; tańca, który łączy umysł i serce z ziemią i naturą. Przekażę Wam także podstawy tańca tahitian (Ori Tahiti lub „ōte’a”), który opowiada historię poprzez hip-ruch. Jest to taniec do szybkich bitów perkusyjnych i pochodzi z Tahiti (największej wyspy Polinezji Francuskiej).
 
Podczas zajęć skupię się głównie na podstawowych krokach hula, ruchach rąk i stóp, a następnie wprowadzę trochę choreografii
 
Jestem podekscytowana że mogę podzielić się z Wami moją miłością do tego tańca, a także zapoznać Was z aspektami kultury polinezyjskiej. Nie mogę się już doczekać, a Wy? 🙂
SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:
Zapisy, pytania: info@kontaktprzestrzen.pl 🙂
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
Kiedy?
2 grudnia:
– GR. 1: godz. 11:00 – 13:00 (JESZCZE SĄ WOLNE MIEJSCA)
– GR. 2: godz. 14:00 – 16:00 (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
Koszt warsztatów (2 godziny): 25 zł
Gdzie? Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40 Ip, Kraków
___
Workshops of POINESIAN DANCES: HULA and TAHITIAN
 
BECOUSE THERE IS BIG INTERESTED IN WORKSHOPS POLINESIAN DANCES, WE CREATED ONE GROUP MORRE, so that each of You had a chance to haunt! 🙂
 
It looks like this:
 
DECEMBER 2:
– 1st group: 11:00 – 13:00 (there are still places available)
– 2nd group: 14:00 – 16:00 (no vacancies)
 
English:
My name is Bienn Marie. I am a San Francisco native, and I moved to Poland 5 years ago. I’ve dreamt about bringing Polynesian dance to Poland since I arrived here. I am enthusiastic and honored to bring hula and tahitian dance from the Polynesian islands which I have a deep connection with, and I hope to share this with others.
I began dancing hula as a young girl and was taught by my mother who also danced since childhood. I continued to dance and perform hula, and later learned tahitian, from childhood through adulthood. I have performed as a soloist dancer in many events/performances and also with my childhood friend who competes professionally. I have always been drawn to the music, graceful movements, vibrantly colored costumes, radiant flowers, headresses and the positive spirit of these dances.
In ancient Hawaii, each movement of the hands, swaying of the hips and each movement of the body would tell a story, as written language didn’t exist. I will teach a dance that I feel truly speaks a language, connects one’s mind and heart with land and nature. I will teach tahitian basics which depicts story-telling but through hip-movement and dancing to the fast drum beats. Tahitian dance, Ori Tahiti or ” ‚ōteʻa ” is a beautiful dance from Tahiti, French Polynesia.
 
During the class I will be focusing mainly on hula basic steps, variations of the basic hand motions and feet movements and later introduce some hula choreography
I am thrilled to introduce aspects of Polynesian culture through dance…from the music, language to colorful fabrics and I look forward to dancing with you at the workshops.
ORGANIZATION DETAILS:
Records, questions: info@kontaktprzestrzen.pl 🙂
The workshops will be conducted in English.
When?
 
DECEMBER 2:
– 1st group: 11:00 – 13:00 (there are still places available)
– 2nd group: 14:00 – 16:00 (no vacancies)
Costs: 25 zł
Where? Contact Space of Movement and Dance, ul. Szpitalna 40 Ip,