40.OFF KRT —> Warsztaty – Planetary Dance – Taniec w imię pokoju

Warsztaty – Planetary Dance – Taniec w imię pokoju

Warsztaty nie są obowiązkowe. Bez nich również można uczestniczyć w wydarzeniu końcowym. Niemniej jednak są zalecane, aby zintegrować się z materiałem tanecznym.

Harmonogram warsztatów Planetary Dance w Krakowie:

29.09 – Marta Pietruszka- 17.45 – 19.15 (SCKM, ul. Wietora 15)
30.09 – Paulina Wysocka – 17:00-18:30 (Gimnazjum nr 44, Os. Na Stoku 34)
01.10 – Katarzyna Skawińska – 19.00-20.30 (Rotunda, ul. Oleandry 1)
02.10 – Iwona Olszowska 19.00-20.30 (Rotunda,ul.Oleandry 1)
04.10 – Katarzyna Skawińska 18.00-19.30 (Hurtownia Ruchu, ul. Kącik 9)
05.10 – Iwona Olszowska 19.00-20.30 (Rotunda, ul. Oleandry 1)
06.10 – Marta Pietruszka 17.45 – 19.15 (SCKM, ul. Wietora 15)
07.10 – Paulina Wysocka 17:00-18:30 (Gimnazjum nr 44, Os. Na Stoku 34)
07.10 – Natalia Iwaniec 19.00- 20.30 (JCC, ul. Miodowa 24)
08.10 – Natalia Iwaniec 19.00-20.30 (Rotunda, ul. Oleandry 1)
09.10 – Próba Globalna 19.00 – 20.30 Hotel Studencki Piast ul. Piastowska 47
12.10 – Planetary Dance na Błoniach, przy ul. Oleandry
godz. 14.00 – 15.00 – spotkanie-przygotowanie-skupienie
godz. 15.00 – 16.00 – Taniec Planetary Dance

Wydarzenie na Krakowskich Błoniach (http://krt-festival.pl/blog/portfolio/planetary-dance/?lang=pl

) poprzedzą specjalnie przygotowane warsztaty ruchowe otwarte dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Planetary Dance.

Podczas bezpłatnych warsztatów przedstawiona zostanie idea Planetary Dance. Rozgrzewka ruchowa ze świadomości ciała pozwoli nauczyć się formy tanecznej Planetary Dance wg Anny Halprin, którą zatańczymy wspólnie na Krakowskich Błoniach 12.10. o godz. 15.00. Warsztaty nie są obowiązkowe by móc uczestniczyć w wydarzeniu końcowym. Niemniej jednak są zalecane, aby zintegrować się z materiałem tanecznym.

Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wcześniejsze doświadczenie taneczne. Informacje o warsztacie: planetarydance.krk@gmail.com

Zapraszamy wszystkich pasjonatów tańca, dla których pokój na świecie i troska o budowę lepszego świata jest nie bez znaczenia!

Warsztaty będą prowadzone przez krakowskie choreografki i pedagożki tańca: Iwona Olszowska, Marta Pietruszka, Katarzyna Skawińska, Paulina Wysocka oraz Natalia Iwaniec.

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce i za granicą.

Marta Pietruszka – tancerka, choreografka, pedagog związana z Krakowem. Przygodę z tańcem rozpoczęła w latach 80., w Studenckim Teatrze Tańca „Kontrast” działającym w Krakowie. Obok niej działały tam wówczas między innymi Iwona Olszowska czy Katarzyna Skawińska. Pietruszka została wówczas także członkinią eksperymentalnego zespołu teatralnego Teatr 38, działającego przy Klubie pod Jaszczurami. Była współzałożycielką (wespół z Iwoną Olszowską) Eksperymentalnego Studia Tańca EST. W 1998 roku razem z Olgą A. Marcinkiewicz założyła Teatr Gestu i Ruchu. Współpracowała także stale z Gdańskim Teatrem Tańca Mellissy Monteros i Wojciecha Mochnieja, była także współpracowniczką Śląskiego Teatru Tańca.

Katarzyna Skawińska – choreograf i pedagog tańca współczesnego, menadżer kultury. Doświadczenie taneczne zdobywała w Krakowie w Teatrze Tańca KONTRAST Jacka Tomasika, w zespole Profesor Janiny Strzembosz – uczennicy Isadory Duncan oraz w szkole Ruth Page w Chicago.W 1990 roku założyła Teatr Tańca DF, dla którego stworzyła ponad czterdzieści autorskich przedstawień teatru tańca. Jej choreografie były wielokrotnie nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą. Jako pedagog współpracuje z wieloma ośrodkami w kraju, wykładając w ramach studiów wyższych, kursów oraz warsztatów technikę tańca współczesnego i kompozycję dla tancerzy, aktorów i instruktorów tańca. Jest autorką licznych projektów edukacyjno-artystycznych.W jej dorobku znajdują się realizacje choreografii ruchu scenicznego m.in. dla Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Lalki, Maski i Aktora Groteska w Krakowie, Teatru Rampa w Warszawie i Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Natalia Iwaniec – certyfikowana nauczycielka GaGa. Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec). Uczestniczyła w warsztacie dla tancerzy u Yasmeen Goddder, w Tel Avivie, gdzie uczyła się techniki release i repertuaru choreografki. Do Izraela przyciągnęła ją GaGa, innowacyjna metoda pracy Ohada Naharina. Uczyła się jej pod okiem pedagogów, tancerzy i byłych tancerzy Batsheva Dance Company, jak również samego Ohada Naharina. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie uczy GaGa, jednak lekcje tej metody prowadzi także w Polsce, regularnie przyjeżdżając do kraju.

Paulina Wysocka-Fularz – naukę tańca rozpoczęła w wieku 6 lat w zespole tańca współczesnego w Słupsku. Od 2003 do 2009 roku uczęszczała na zajęcia taneczne do Studia Tańca EST w SCKM w Krakowie gdzie w Grupie Młodych Choreografów realizowała własne choreografie solowe oraz brała udział w spektaklach grup repertuarowych Marty Pietruszki i Iwony Olszowskiej. W 2009 roku otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa w dziedzinie tańca na realizację dwóch projektów autorskich. Na co dzień pracuje jako instruktor tańca z dziećmi i młodzieżą w krakowskich instytucjach kulturalnych.

http://krt-festival.pl/blog/portfolio/warsztaty-planetary-dance-taniec-w-imie-pokoju/?lang=pl

 

http://www.planetarydance.org/


http://www.dancesforanna.org/


http://www.annahalprin.org/


http://lacontemporary.org/annahalprin/