3 MIESIĘCZNY KURS TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO I KOMPOZYCJI RUCHU z Alicją Miszczor (grupa spektakowa) / 10.02.2021r.-28.04.2021r.

3 MIESIĘCZNY KURS TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO I KOMPOZYCJI RUCHU z Alicją Miszczor
10.02.2021r.-28.04.2021r.

SĄ DWIE OPCJE KURSU:

WERSJA BIAŁA (podstawowa):
środy, g. 18:00 – 19:20 Kompozycja Ruchu i Taniec Współczesny

WERSJA SREBRNA (rozbudowana)
środy (jak wyżej)
oraz
poniedziałki g. 18:45-20:00 Teatr Fizyczny i Improwizacja Taneczna.

UWAGA! Na kurs OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: alataniec@gmail.com

*Ilość miejsc ograniczona.
*Liczy się kolejność zgłoszeń wraz z płatnością za kurs.

Gorąco zapraszamy Cię na Kurs Kompozycji Ruchu ( w wersji podstawowej lub rozbudowanej), których osią jest technika taniec współczesny , sztuka komponowania ruchu oraz teatr fizyczny i improwizacja taneczna.
Kurs WERSJA BIAŁA to:

– taniec współczesny
– praktyka tworzenia własnego ruchu i układów choreograficznych
– techniki improwizacji tanecznej (w tym strukturalnej)
– Mindfullness w ruchu i świadomość ciała
* Konstruujemy autorskie kompozycje ruchowe z wykorzystaniem proponowanych narzędzi.
Kurs WERSJA SREBRNA to:
Pakiet WERSJI BIAŁEJ PLUS
– TEATR FIZYCZNY
– IMPROWIZACJA TANECZNA
– PODSTAWY PRACY Z DŹWIĘKIEM
– DZIAŁANIA INTERDYSCYPLINARNE W RUCHU (INTER ART DANCE)
– ,,RUCH AUTENTYCZNY”
– METODA ,,SKINNER RELEASING”
– METODA ,,DETLEFA KAPPERTA”
– WYKORZYSTANIE ZMYSŁÓW W RUCHU
* podczas kursu przewidziany jest jeden (max.2) warsztaty z kontakt improwizacji (w piątek-zamiast warsztatu z kompozycji)

TANIEC WSPÓŁCZESNY:
Ten styl tańca wykiełkował na pograniczu 19-go i 20-go wieku, kiedy to Isadora Duncan odrzuciła zasady tańca klasycznego ,,łamiąc” jego reguły.
Taniec współczesny to (często) ruch przestrzenny i wyrazisty.
Ruch, który opowiada historię i taki, który może wyrażać: ideę, emocje, uczucia, opowiadać historię. Jego teatralność polega na ruchu połączonym z intencją. To ruch, w którym przejawia się całe nasze jestestwo. W którym osobowość tancerza jest istotna i w dużej mierze stanowi o jego indywidualnym stylu. Ruch, który sprzyja czuciu, myśleniu, zadawaniu pytań i czystej kreacji.Tworzenie choreografii jest tu procesem często bardzo twórczym i rozwijającym tancerza na wielu poziomach.
Podstawowe elementy tego tańca to:
– Jakości ruchu, w tym min.: napięcie, ciężar, linia ruchu, impuls, przestrzeń, poziom, rozmiar, tempo, dynamika, kształt, kierunek itd.
– Praca z centrum i artykulacja kończyn (w tym połączenia w ciele)
– Mobilizacja kręgosłupa i trójwymiarowość jego ruchu
– Ruch na podłodze, w pionie i poza pionem
– Charakterystyczne elementy ruchu to min.: floor work, obroty, skoki, swing, spirala, slide, rolle, plie, releve, pozycje odwrócone itd.

Adresaci/zgłoszenia:
Zgłoszenie z kilkoma zdaniami o Twoim doświadczeniu i oczekiwaniach wobec kursu ślij na adres:
alataniec@gmail.com
W tytule wpisz : ,,kompozycja , biały”
lub ,,kompozycja, srebrny”

Kurs dedykowany jest osobom , które mają już optymalne doświadczenie w ruchu/tańcu/teatrze/teatrze fizycznym.
A także dla performerów i artystów (w tym muzyków i plastyków) wszelkiej maści gotowych na wysiłek fizyczny.
Zapraszamy też osoby, które w swojej pracy korzystają lub chcą korzystać z pracy z ciałem (w tym terapeutów i pedagogów).
Jeśli czujesz, że ten kurs Cię woła, ale nie posiadasz doświadczenia z ruchem, napisz. Wspólnie zdecydujemy czy jest dla Ciebie.
Kurs jest dla osób, które są w stanie nie pominąć więcej niż 3 zajęcia ( w wersji białej) i 5 zajęć (w wersji srebrnej)

Prowadząca:
Alicja Miszczor: Ur. w 1982r. Mieszka w Krakowie. Aktorka ruchu, tancerka, improwizatorka, doświadczona instruktorka tańca współczesnego, kompozycji ruchu, improwizacji tanecznej, teatru fizycznego oraz ruchu scenicznego. Twórczyni metody InterArt Dance (gdzie przeplata różne dziedziny sztuki). Instruktorka Hatha Jogi. Terapeutka zajęciowa (w trakcie szkolenia).
Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/Essen/r. Detlef Kappert). Absolwentka PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 do 2015 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca EST u Iwony Olszowskiej. 0d Od 2013 do 2015 współpracowała z teatrem Barakah. Współtworzy projekty video tańca .Współpracuje z Fundacją Kreissau, gdzie prowadzi warsztaty dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.
Strona na fb: Alicja Miszczor. Interart Dance
Grupa na fb: Interart Dance. Warsztaty z Alicją Miszczor
Grupa video tańca:
https://www.facebook.com/groups/563344323713738

Cena:

630 zł- opcja-Kurs Biały (12 spotkań)
720 zł-opcja Kurs Srebrny (24 spotkania)
*Kurs nie uwzględnia: karnetów szkoły , karty Multisport i OK SYSTEM

Uwaga:
Dla chętnych kursantów/kursantek jest możliwość wzięcia udziału w warsztatach choreograficznych podczas trwania kursu. Celem tych warsztatów jest utworzenie Waszych własnych Waszych choreografii. Zostaną one zarejestrowane jako nagrania video.
_________________________________
MIEJSCE: Kontakt Przestrzeń Ruchu i Tańca, ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków
ZAPISY – alataniec@gmail.com
* REGULAMIN KORZYSTANIA Z PRZESTRZENI KONTAKTU NA CZAS PANDEMII:
*Zapoznajcie się z nim, prosimy UWAŻNIE!!! i weźcie sobie do serca, to o czym w nim mowa. ❤
– Wiemy, że to nieziemsko trudne ale POWSTRZYMAJCIE SIĘ, prosimy czas jakiś od wylewnych powitań, PRZYTULASÓW i innych podobnych – bliskich naszemu kontaktowemu duchowi – zachowań. Chcemy Was mieć ZDROWYCH i całych. 🙂
– Przed wejściem do Kontaktu a potem według własnych potrzeb, używajcie prosimy ŚRODKÓW DEZYNFEKUJĄCYCH (znajdziecie je na miejscu w Kontakcie) i często MYJCIE ŁAPKI. ❤
– Na terenie Kontaktu we wszystkich częściach wspólnych (patrz szatnia, recepcja, kuchnia, toalety) prosimy Was o NOSZENIE MASECZEK lub chust zakrywających usta i nos.
Po wejściu na salę macie wolą rękę – możecie zdjąć maseczki lub w nich pozostać. 🙂 Będzie to zależało od Waszych osobistych przekonań na ten temat.
– Prosimy o przychodzenie tuż PRZED zajęciami i wychodzenie zaraz PO nich. Brzmi to mało kontaktowo ale niestety takie zachowanie ostrożności jest teraz wielce konieczne! 🙁
– Załatwiając sprawy „formalne” NA RECEPCJI, prosimy zachowajcie możliwie daleki ODSTĘP (patrz: oprócz Kontaktowego Ogarniacza – 1 OSOBA PRZY STOLIKU!).
WAŻNE! PROSIMY WAS O ZAŁATWIANIE WSZYSTKICH FORMALNOŚCI PRZED ZAJĘCIAMI! 🙂
– Chcąc zakupić karnet, najlepiej skorzystajcie z KART PŁATNICZYCH (ewentualnie z odliczonej gotóweczki – i tu UWAGA! Znowu prośba o dezynfekcję łapek!).
– Jeśli macie taką możliwość przyjdźcie na zajęcia JUŻ PRZEBRANI! Jeśli nie, schowajcie po przebraniu się RZECZY OSOBISTE do siatki lub plecaka i ZABIERZCIE ZE SOBĄ NA SALĘ.
– Na sali utrzymajcie – o ile to możliwe – DYSTANS 2 METRÓW od siebie.
– Nie krepujcie się Kochani, psikajcie ile wlezie. 😉 – Mydło i środek do dezynfekcji niech będą naszymi najlepszymi przyjaciółmi. 😉
– NA KONIEC APEL DO WAS KOTECZKI!!! – JEŚLI TYLKO CZUJECIE SIĘ NIEWYRAŹNIE POZOSTAŃCIE W DOMU, BY NIE NARAŻAĆ SWOICH KONTAKTOWYCH KOMPANÓW! 🙂
WIELKIE DZIĘKI ZA ZROZUMIENIE SYTUACJI I WYJŚCIE NAM NAPRZECIW!
LOVE FOREVER AND EVER, WASI KONTAKTOWI! ❤ Pokaż mniej