WARSZTATY GRY NA PANDEIRO – Bohdan Imiela / 24 listopada, godz. 14:00 – 16:00 / Pandeiro to jeden z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych instrumentów perkusyjnych Brazylii, często nazywany jest kieszonkowym zestawem perkusyjnym! Jeden instrument, tyle możliwości! – Musicie tego spróbować! )

 • Zapraszamy na warsztaty gry na Pandeiro w samym centrum Krakowa!

  Pandeiro to jeden z najbardziej wszechstronnych i uniwersalnych instrumentów perkusyjnych Brazylii. Spotyka się go w praktycznie każdej tradycyjnej formie muzycznej – od samby, pagode, partido alto, coco, baiao po capoeira. Kolejne generacje brazylijskich muzyków zaadoptowały ten niepozorny bęben także do współczesnych stylów muzycznych. Wyjątkowe możliwości pandeiro sprawiły, że często nazywany jest on kieszonkowym zestawem perkusyjnym!

  W programie warsztatów:
  # omówienie budowy i rodzajów instrumentów
  # prezentacja techniki gry na pandeiro z naturalną oraz syntetyczną membraną (omówienie różnic)
  # nauka wydobywania podstawowych i zaawansowanych dźwięków
  # nauka tradycyjnych i współczesnych rytmów wraz z wariacjami

  Zajęcia poprowadzi Bohdan Imiela, który już od kilkunastu lat zgłębia sekrety brazylijskiego swingu na pandeiro. Po drodze uczył się m.in. od takich mistrzów jak Sergio Krakowski czy Bernardo Aguiar.
  Na co dzień prowadzi zajęcia we wrocławskiej Szkole Samby Sete Rios. Grywa także z różnymi sambowymi projektami w Polsce i Europie. Dla magazynu “Perkusista” publikował serię artykułów poświęconych pandeiro i batucadzie.

  Warsztat „Pandeiro od podstaw”
  kiedy: sobota 24 listopada, godz. 14:00-16:00
  gdzie: Przestrzeń Ruchu i Tańca KONTAKT, ul. Szpitalna 40 (I piętro), Kraków
  koszt: wpłata do 19.11 50zł, później 70zł
  zapisy: seteriossamba@gmail.com (w tytule „pandeiro kraków”, w mailu proszę podać informację czy posiadasz własny instrument)

  Nie wymagamy żadnych doświadczeń w grze na instrumentach muzycznych!

  Uwaga! Ograniczona ilość miejsc! Jest możliwość zarezerwowania instrumentu, ale w pierwszej kolejności przyjmujemy osoby z własnym.

  Gwarancją rezerwacji miejsca jest przelew na nr konta otrzymany po zgłoszeniu mailowym.

  więcej informacji: seteriossamba@gmail.com, tel. 666044425

  Email this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page