Taniec Współczesny i Kompozycja Ruchu / *3-mies. kurs! Zapisy!

W przyszłym tygodniu nie ma zajęć – zmiana formuły! 22 listopada zapraszamy na lekcję otwartą z Alicją, po której zadecydujecie, czy zostaniecie z nami na 3-miesięcznym zamkniętym kursie. 🙂 Kurs startuje 29 listopada i potrwa równe 3 miesiące. 🙂

SZCZEGÓŁY KURSU:

Taniec Współczesny i Kompozycja Ruchu – Alicja Miszczor / NOWOŚĆ! 3-miesięczny kurs
 
PIĄTKI, G. 17:00 – 18:15
 
* 22.11 LEKCJA POKAZOWA – OTWARTA – tworzymy grupę! (cennik kontaktowy).
Lekcja ta ma na celu przedstawienie formuły zajęć i ułatwienie Wam podjęcia decyzji, czy zostajecie z nami na 3-miesięcznym kursie. 🙂
 
* 29.11 startujemy z 3-MIESIĘCZNYM KURSEM – zapisy: alataniec@gmail.com.
~~ O KURSIE:
Gorąco zapraszamy Cię na cotygodniowy 3-miesięczny kurs z tańca współczesnego i kompozycji ruchu, którego osią jest technika tańca współczesnego.
 
Ten styl tańca wykiełkował na pograniczu 19-go i 20-go wieku, kiedy to Isdora Duncan odrzuciła zasady tańca klasycznego ,,łamiąc” jego reguły.
Taniec współczesny to (często) ruch przestrzenny i wyrazisty. Ruch, który czasem jest neutralny, czasem opowiada historię, czasem wykorzystuje emocje….ruch, w którym osobowość tancerza jest istotna i w dużej mierze stanowi o jego indywidualnym stylu. Tworzenie choreografii jest tu procesem często bardzo kreatywnym.
 
Podstawowe elementy nauki tego tańca,to:
 
– Kształt ruchu i intencja, która go wypełnia
 
– Continuum i izolacja
 
– Jakości ruchu, w tym min.: napięcie, ciężar, przestrzeń, poziom, rozmiar, tempo…
 
– Praca z centrum i artykulacja kończyn
– Mobilizacja kręgosłupa i trójwymiarowość jego ruchu
– Oś ruchu
– Ruch na podłodze, w pionie i poza pionem
– Nauka typowych dla tej techniki ruchów min.: obroty, skoki, swing, spirala, kontrakcja, slide, pozycje odwrócone itd.
 
Kompozycja ruchu jest na tych zajęciach swoistym treningiem kreatywności i samodzielnego tworzenia. Czasem konstruujemy autorskie kompozycje ruchowe z wykorzystaniem proponowanych narzędzi.
 
* OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! – alataniec@gmail.com 🙂
 
*  22.11 LEKCJA POKAZOWA – OTWARTA – tworzymy grupę! (cennik kontaktowy). Lekcja ta ma na celu przedstawienie formuły zajęć i ułatwienie Wam podjęcia decyzji, czy zostajecie z nami na 3-miesięcznym kursie. 🙂
* 29.11 startujemy z 3-MIESIĘCZNYM KURSEM – zapisy: alataniec@gmail.com
 
* CENY:
* jednorazowa opłata w wysokości 250 zł za 3 miesiące przed przystąpieniem do kursu (12 zajęć) lub
* według cennika kontaktowego: https://kontaktprzestrzen.pl/ceny/ – honorujemy Karty Multi Sport, OK System, jednorazowe wejścia i kontaktowe karnety, wyjątkiem jest KAUCJA w wysokości 100 zł. (Kaucja zostanie zwrócona po zakończeniu kursu).