Joga Nidra z Misami Tybetańskimi / start: październik

* Uwaga! W dobie pandemii lepiej skorzystać z własnej maty do ćwiczeń.
Istnieje także możliwość skorzystania z naszych kontaktowych mat ale prosimy o zdezynfekowanie je dostępnymi w Kontakcie środkami przed i po zajęciach. Z góry dziękujemy! :*
JOGA WORKOUT / JOGA NIDRA  przy dźwiękach tybetańskich mis
~~
* poniedziałki, godz. 18:00 – 19:30 – JOGA WORKOUT
* poniedziałki, godz. 19:30 – 20:45 – JOGA NIDRA przy dźwiękach tybetańskich mis 
* czwartki, godz. 18:15 – 19:30 – JOGA WORKOUT
O ZAJĘCIACH:
JOGA NIDRA PRZY DŹWIĘKU TYBETAŃSKICH MIS
 
Joga nidra czyli joga snu, to głęboka forma relaksacji. Jest to stan pośredni między snem a jawą, z utrzymywaniem uważności na odczuciach. Podczas jogi nidra, świadomie doświadczamy przepływów różnych rodzajów fal mózgowych obejmujących częstotliwości alfa, teta i delta. Ten rodzaj jogi pozwala na regeneracje fizycznych i mentalnych sił z większym skutkiem, niż podczas snu. Joga nidra także wspomaga koncentrację. Najważniejszym elementem joga nidra jest Sankalpa (Sankalpa jest specjalnym postanowieniem, które sam wybierzesz). Sankalpa może wpłynąć pozytywnie na rozwiązanie problemów psychicznych, wspomóc poszukiwanie idei biznesowych czy twórczych, rozwinąć naszą duchowość czy aktywować siły wewnętrzne. Obowiązuje tutaj zasada nie krzywdzenia innych.
 
Śpiewające misy – MASAŻ DLA DUSZY!
 
Całemu naszemu życiu stale towarzyszą różne dźwięki. Na nasze dobre/złe samopoczucie wpływają dźwięki środowiska, słowa które mówimy czy słyszymy, szum zewnętrznej bieganiny. Jeśli dźwięk może rozregulować nasz kruchy wewnętrzny mechanizm, to tak samo może on nas zestroić, zharmonizować i być może nawet więcej, wywieść na nowy poziom postrzegania. Muzyka to strumień wibracji o różnych częstotliwościach. Według muzykoterapeutów także ludzkie ciało wibruje, a każdy jego organ ma swoją częstotliwość. Jeśli ciało jest zdrowe, tworzy ono harmonijny układ drgań. Dźwięki mogą leczyć, bo potrafią wpłynąć na wibracje naszego organizmu. W jaki sposób? Ponieważ ich wibracje są silniejsze i mogą zmieniać częstotliwości drgań naszych organów. Misy brzmią nawet kiedy same milczą, ich „metalowe ciało” stale wydaje mikro fale, wibracje, ich dźwięki przynoszą spokój i harmonię, równoważą pracę półkul mózgowych, zapewniają jasność umysłu, zwiększają kreatywność, polepszają koncentrację, produktywność, twórczość i skupienie. Misy tybetańskie są formą muzykoterapii, która wywołuje silny efekt leczniczy, zapewnia równowagę fizyczną, psychiczną, emocjonalną i duchową.W ten sposób uzdrowione ciało zaczyna wytwarzać własną, jedyną, niepowtarzalną, zdrową wibrację.
 
Gama zdrowia
 
Nuta C (do) – powinni jej słuchać ludzie z problemami z układem krążenia, anemią i sztywnością stawów. Także osoby cierpiące na zaparcia i biegunki, skarżące się na problemy z wątrobą i trzustką. Dźwięk C wzmacnia kości oraz mięśnie dolnej części pleców, biodra, pośladki, nogi i stopy. Korzystnie wpływa na gruczoł krokowy i pracę jelita cienkiego.
 
Nuta Cis (pَł tonu wyższa od C) – rozluźnia i korzystnie oddziałuje na emocje, bo odpręża i relaksuje. Jest to więc dźwięk dla wszystkich zapędzonych i zestresowanych.
 
Nuta D (re) – w ten dźwięk powinni się wsłuchiwać wszyscy, którzy chcą schudnąć, bo pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nuta D reguluje też gospodarkę płynami, dobrze wpływa na nerki, pęcherz, układ limfatyczny i rozrodczy, a także na skórę. Pomaga oczyścić organizm z toksyn. Ten dźwięk poprawia także nastrój i sprawia, że łatwiej wyrażamy własne pragnienia.
 
Nuta E (mi) – tym dźwiękiem można leczyć migreny i napięciowe bóle głowy. Pomaga również przy słabej pracy jelit, problemach z wątrobą, śledzioną i nerkami. Nuta E odpędza nudę, rozleniwienie i ospałość. Rozjaśnia umysł.
 
Nuta F (fa) – poprawia samopoczucie, wyrywa z poczucia beznadziejności i nastrojów depresyjnych. Likwiduje zdenerwowanie, rozdrażnienie i napięcie. Brzmienie nuty F korzystnie wpływa na gruczoły produkujące hormony i masuje całą górę ciała, ramiona, dłonie, płuca i serce. Leczy przeziębienia, katar, obniża ciśnienie i pomaga przy bezsenności.
 
Nuta G (sol) – jej brzmieniem leczy się problemy z gardłem, migdałkami, krtanią i oczami oraz bóle głowy. Zmniejsza bóle menstruacyjne i poprawia kondycję kręgosłupa. Wspomaga gojenie i regenerację tkanek. W sferze psychicznej nuta G uspokaja i zwiększa koncentrację.
 
Nuta gis (pół tonu wyższa od G) – ten dźwięk ma erotyczną moc, budzi energię seksualną i reguluje zaburzenia mięsiączkowania.
 
Nuta A (la) – wspomaga układ krwionośny i likwiduje bóle. Wyostrza wzrok i słuch, pomaga w schorzeniach tych narządów. Tonizuje i uspokaja układ nerwowy. Jest dźwiękiem, który budzi w nas intuicję i postrzeganie pozazmysłowe.
 
Nuta B (si) – powinni jej słuchać ludzie, którzy mają kłopoty z przyswajaniem żelaza, magnezu albo niedobór potasu czy sodu. Ten dźwięk wyrównuje poziom różnych minerałów organizmie, pomaga zaakceptować i polubić siebie. (Anna Ławniczak)
 
Wskazania:
 
Uczucie spięcia mięśni;
Bóle karku
Bóle kręgosłupa;
Bóle głowy;
Bezsenność;
Zmęczenie i przeciążenie;
Długotrwały stres;
Blizny pooperacyjne i pourazowe;
Złamania i zwichnięcia;
Bóle kości i stawów.
Przeciwwskazania:
 
Pierwszy oraz trzeci trymestr ciąży;
Krwotoki;
Schizofrenia paranoidalna;
Przebywanie pod wpływem środków psychotropowych bez kontroli lekarskiej;
Zakrzepica.
Korzyści:
 
Pobudza naturalne mechanizmy wspomagające regenerację;
Wycisza, odpręża i poprawia koncentrację;
Harmonizuje komórki ciała (wyrównuje wibracje komórek chorych i zdrowych);
Zwiększa witalność i odporność organizmu;
Reguluje przemianę materii;
Normuje ciśnienia, obniża rytm serca i poprawia krążenie;
Rozluźnia, poprawia samopoczucie i działa relaksacyjnie;
Zwiększa kreatywność;
Łagodzi napięcia fizyczne, psychiczne i zmniejsza stany lękowe.
 
*ZALECANE JEST WYPICIE SZKLANKI WODY PRZED ZAJĘCIAMI!
 
Z zadowoleniem zapraszam Was na JOGA NIDRA z dźwiękami śpiewających mis. Wypróbujcie na sobie, jaką to ma moc! – Artem.
 
POKAZ FINAŁOWY ARTEMA W KONTAKCIE:
https://www.facebook.com/watch/?v=2329435114049497