Feldenkrais

FELDENKRAIS – Paweł Wójtowicz
 
Każdy wtorek, godz. 19.15 – 20.30
*Nie obowiązują zapisy!
 
~~
Zapraszamy na zajęcia Metody Feldenkraisa o świadomości ruchu oraz o zmianie nawyków ruchowych. Metoda opracowana w XX wieku przez Moshe Feldenkraisa, dr fizyki i judokę polega na uczeniu się ruchów do nowa. Jest wykorzystywana jako rekreacja oraz jako wspomaganie rozwoju, a także w terapii ruchowej osób ze specjalnymi potrzebami. Nauka przebiega poprzez doświadczenie, rozwijanie świadomości ciała, uważne próbowanie i eksperymentowanie. Pomaga lepiej poczuć się ze sobą, spokojniej reagować, pełniej oddychać i skuteczniej rozluźniać się. Ruchy na zajęciach wykonywane są łagodnie, w rytmie i zakresie indywidualnych możliwości każdego z uczestników. Nie ma rywalizacji, ani oceniania. Zajęcia są dla każdego bez względu na wieku i kondycję fizyczną. Można w każdej chwili dołączyć do grupy. Wystarczy przynieść wygodny strój.
 
~~
Prowadzący – Paweł Wójtowicz, certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa z Krakowa, zajmuje się nią od przeszło 7 lat. Ukończył 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Od 3 lat regularnie prowadzi warsztaty dla dorosłych i pracuje z dziećmi, przede wszystkim z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w Polsce i na Ukrainie.
 
~~
Więcej informacji o Metodzie i prowadzącym można znaleźć na stronach:
– https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa
– http://pawelwojtowicz.pl/
– https://feldenkrais-method.org/

Metoda Feldenkraisa

Nauka ruchu swobodnego przez doświadczanie, zmiana nawyków i postawy, zmniejszanie zbędnych napięć, uwalnianie oddechu, poprawa równowagi i koordynacji ruchowej, rozwój świadomości ciała i intencji. Metoda o podstawach naukowych zainspirowana sztukami walki. Wykorzystywana także w rehabilitacji oraz w treningu tancerzy, aktorów i sportowców, a także jako wsparcie praktyki jogi i sztuk walki.

Bez ograniczeń wiekowych. Kondycja fizyczna i doświadczenie nie mają znaczenia. Wystarczy ciekawość i swobodny strój. 🙂

Więcej informacji o Metodzie na http://feldenkrais-method.org/en oraz na moim blogu https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa . Można także zadzwonić 600 603 155.

Zapraszam we wtorki o 19.15 do Kontaktu na ul. Szpitalnej 40, p. I (nie trzeba zapisywać się). Akceptujemy karty MultiSport i OKSystem.

THE FELDENKRAIS METHOD

Free movement learning through experience, change of habits and posture, releasing unnecessary muscular tensions, free breathing, increased balance and coordination, body awareness development. The Method based on science and inspired by martial arts. Used in rehabilitation and dance, actors’ and sport training. Valuable for yoga and martial arts practitioners.

Without age limitations, the fitness and experience are not important. The curiosity is enough.

More information on the Method at http://feldenkrais-method.org/en and my blog https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa or by phone 600 603 155.

Join us at Tuesday at 19.15 am in Kontakt on Szpitalna 40 street, I floor. We accept MultiSport and OKSystem cards.

Welcome

Film:

……………..
Zapraszamy Was także na Facebooka Pawła:

Facebook
………………

Prowadzący:

Paweł Wojtowicz

Poziom:

Początkujący

Wiek:

Młodzież, dorośli

Wcześniejsze zapisy:

Nie

Jak się ubrać:

Wygodny strój sportowy, zmienne obuwie

Terminy