Dziecięcy Warsztat Tańca

Dziecięcy Warsztat Tańca to miejsce w którym dzieci od najmłodszych lat mogą w ciekawy i kreatywny sposób poznawać świat tańca. W kilku zróżnicowanych wiekowo, oznaczonych kolorami grupach ćwiczą dziewczynki i chłopcy od 3 roku życia. Uzupełnieniem lekcji tanecznych jest akrobatyka i rozciąganie – ćwiczenia mające wzmocnić i uelastycznić ciało małych tancerek i tancerzy. W ciągu roku szkolnego zajęcia Dziecięcego Warsztatu Tańca prowadzone są w zaprzyjaźnionym studiu Kontakt. Przestrzeń ruchu i tańca. W trakcie wakacji uczniowie mogą rozwijać swoje umiejętności na obozach tanecznych.

Pedagożki – Agnieszka Tatara, Monika Maciejko, Monika Kiwak i Aleksandra Zgłobica – czerpiąc z własnych doświadczeń tanecznych oraz wieloletniej pracy pedagogicznej przygotowują autorskie programy oraz scenariusze i prezentacje tanecznych bajek w których występują wszyscy uczniowie i uczennice Dziecięcego Warsztatu Tańca.

 

Agnieszka Tatara – kierownik i pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca

Prowadzi zajęcia w grupach: zielonej, niebieskiej A i B, czerwonej.

Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie i Szkoły Baletowej w Krakowie. Uczestniczka licznych warsztatów tanecznych w kraju i za granicą, a także warsztatów dla młodych menedżerów tańca zorganizowanych w 2014 r. przez Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie. Od wielu lat spełniona w pracy z dziećmi, którym przekazuje pasję, zdobyte umiejętności i wiedzę. Pełna energii i zaangażowania w każdą lekcję, otwarta na taneczne inicjatywy swoich uczennic oraz pilnująca dyscypliny. Pracowała między innymi w JDC International School of Performing Arts, Studiu Teatru, Muzyki i Tańca i Waldorfskiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krakowie oraz Cricotece – Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora. W 2013 r. rozpoczęła współpracę z Edwardem Reyem i Studiem Kontakt. Przestrzeń Ruchu i Tańca, a od 2014 kieruje Dziecięcym Warsztatem Tańca, który jest jej autorskim pomysłem i propozycją dla wszystkich, którzy szukają niepowtarzalnych zajęć ruchowych stworzonych dla dzieci i przez dzieci. Pracuje także w Krakowskim Centrum Choreograficznym – Nowohuckim Centrum Kultury.

 

Eryka Żmuda – zastępca kierownika, biuro i organizacja bajek. Studentka Tekstów Kultury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, kocha radio i popkulturę. Z tańcem związana bardziej emocjonalnie, niż praktycznie. W Dziecięcym Warsztacie Tańca zajmuje się organizacją biura, koordynacją bajek tanecznych i pełni rolę wychowawcy na obozach tanecznych.

 

Aleksandra Zgłobica – pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca

Prowadzi zajęcia w grupach: niebieskiej B, różowej, tańca kreatywnego tylko dla chłopców oraz akrobatyki i rozciągania.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Po wielu latach trenowania gimnastyki artystycznej zdecydowała się przejść na baletową stronę mocy. Uczestniczyła w wielu warsztatach w kraju i za granicą. Interesuje się psychologią sportową i fizjoterapią. Obecnie zgłębia swoją wiedzę jako technik masażysta, prowadzi wyczynowe treningi dla młodego pokolenia gimnastyki artystycznej oraz lekcje baletu. Aktywnie współpracuje z grupami tworzącymi spektakle łączące taniec i ogień. Ciągle marznie dlatego nawet do kina nosi ze sobą koc.

 

Monika Maciejko – pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca

Prowadzi zajęcia tańca kreatywnego tylko dla chłopców

Magister inżynier; absolwentka Politechniki Krakowskiej; absolwentka Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca „Konserwatorium Tańca” w Krakowie. Taniec towarzyszy jej nieodłącznie od czwartego roku życia – naukę rozpoczęła w Szkole Baletowej w Krakowie. Od 2006 roku kontynuowała edukację w Konserwatorium Tańca, w którym poznała techniki tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego; podstawy tańców ludowych i historycznych. W roku 2013 ukończyła „Konserwatorium Tańca” otrzymując dyplom zawodowego tancerza. Chcąc wzbogacić swoje doświadczenie, uczęszczała na liczne warsztaty, głównie z techniki tańca współczesnego, prowadzone przez tancerzy i choreografów z kraju i zagranicy. Brała udział w spektaklu tanecznym „Zapach liści” Studia Sztuki Tańca, noworocznym spektaklu baletowym „Śpiąca królewna” Krakowskiej Opery Kameralnej oraz konkursach Dance World Cup. Naukę dzieci rozpoczęła jako instruktor tańca na wakacyjnym – obozie i kontynuuje ją do chwili obecnej.

Monika Kiwak – pedagog w Dziecięcym Warsztacie Tańca. Prowadzi zajęcia w grupie różowej i czerwonej.

Magister filologii polskiej oraz wiedzy o teatrze (dramatologia) na Uniwersytecie Jagiellońskim; Absolwentka wydziału tańca w Performers House (Dania), dyplomowana instruktorka tańca współczesnego (Narodowe Centrum Kultury), uczestniczka certyfikowanego Kursu Body Mind Centering® (Słowacja, Polska 2011 – 2015); W 2013, 2015 i 2017 roku otrzymała stypendium do udziału w Alternatywnej Akademii Tańca realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. W 2017 odbyła trening dla pedagogów „Graphic sign and movement” w Rzymie dzięki ponownemu wsparciu Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Rezydentka projektu Dance Move Cities (Kraków, Ryga 2013 – 2014). Od 2008 do 2015 roku tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej w Krakowie, praktykując improwizację z podejściem BMC®.

www.warsztattanca.com.pl​

*UWAGA! Na te zajęcia nie obowiązuje Karta Multi Sport! 

 

Prowadzący:

Agnieszka TataraMonika Kiwak, Monika Maciejko, Olga Zgłobica

Wiek:

Dzieci

Wcześniejsze zapisy:

Tel.: 601519027

Jak się ubrać:

Wygodny strój sportowy, zmienne obuwie

Terminy