WARSZTAT UKRAIŃSKICH PIEŚNI O MIŁOŚCI. – Eliza Paś. 10 lutego, godz. 14:00 – 16:30. Zbliżają się Walentynki, dobrze sobie trochę pośpiewać o miłości. :)

WARSZTAT UKRAIŃSKICH PIEŚNI O MIŁOŚCI
 
Kiedy? 10 lutego, godz. 14:00 – 16:30
koszt: 25 zł (płatne na miejscu przed warsztatami)
 
Zapraszamy serdecznie na spotkanie z ukraińskimi pieśniami o miłości.
Pieśni o tematyce miłosnej przepełnione są wieloraką symboliką, goszczą w nich często dramatyczne historie o rozłące, nieszczęśliwej miłości do swojego wybranka lub wybranki, tęsknocie. Pieśni kozackie są również wyjątkowe ze względu na swoją piękną melodykę, która dotyka najgłębiej ukrytych strun naszego serca.
Podczas warsztatów będziemy zapoznawać się z tradycyjnymi pieśniami o tematyce miłosnej, rozmawiać o zawartej w nich symbolice i historiach.
Część warsztatu będzie również poświęcona pracy z głosem, odkrywaniu naturalnych możliwości swojego głosu, otwarcia i dróg naturalnego obcowania z pieśnią.
 
prowadzi: Eliza Paś-Dimitrow – Performerka, śpiewająca, muzykująca, z wykształcenia lingwistka. Za główne punkty zainteresowania obrała sobie pracę z głosem naturalnym, techniki śpiewu tradycyjnego, pieśni słowiańskie (i nie tylko). Śpiewając, poszukuje dialogu z pieśnią. W wykonywaniu własnych piosenek pomagają jej instrumenty takie jak gitara, ukulele, sopiłki i okoliczności (tak zwane „tu i teraz”).