KONCERT MORIBAYA & AMADOU FOLA // Warsztaty tańca afrykańskiego i gry na djembe – RYTM I TANIEC / 24 i 25 lutego. Przybywajcie!

W lutym Moribaya & Amadou Fola odwiedzą ponownie Kraków. Zapowiada się ognisty koncert oraz jak dotychczas świetne warsztaty tańca i gry na bębnach.
 
 
RYTM I TANIEC
KONCERT MORIBAYA & AMADOU FOLA (Sobota 20:30)
WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO I GRY NA DJEMBE.
 
KONCERT zespołu Moribaya & Amadou Fola 24/02/2018
godz. 20:30 wstęp 15 zł / osoby biorące udział w warsztacie 10 zł
 
WARSZTATY:
SOBOTA 24 lutego:
warsztaty tańca 14:00 – 15:30
warsztat djembe – poziom podstawowy Amadou , 16:00-17:15
warsztat djembe- poziom średni Paul 17:30 – 18:45
NIEDZIELA, 25 lutego
warsztaty tańca 12:00-13:30,
warsztaty djembe – poziom podstawowy Paul 14:00 – 15:15
warsztaty djembe – poziom średni Amadou 15:30 – 16:45
 
 
Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na kolejne już spotkanie z rytmami i tańcami z Afryki w gościnnej krakowskiej Kontakt Przestrzeni.
24 i 25 lutego w Kontakcie energetyczne warsztaty z tańca afrykańskiego z muzyką bębnów na żywo! poprowadzi Anika Kamińska, a warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe poprowadzą znakomici muzycy i nauczyciele Amadou Fola (Senegal) i Paul Grocott (Australia).
 
 
TANIEC
Zapraszamy wszystkich; kobiety i mężczyzn na wyjątkowe, energetyczne zajęcia z tańca afrykańskiego z muzyką bębnów na żywo! Tańce, których będziemy się uczyć pochodzą z Afryki Zachodniej z krajów takich jak Gwinea, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej i Senegal. To bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu, naturalnie tańczona zawsze do muzyki bębnów i ściśle z tą muzyką związana. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko
rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca. Na taniec afrykański zabieramy wygodne, niekrępujące ruchów ubranie, butelkę wody. Tańczymy na boso. Poziom OPEN.
Tak było na poprzednich warsztatach afro z Aniką w Kontakcie
https://www.facebook.com/zespolmoribayassa/videos/1018554194898779/
https://youtu.be/FepHfb9KvCU
 
BĘBNY
Serdecznie zapraszamy po raz kolejny w kontakcie na warsztaty gry na afrykańskich bębnach DJEMBE.
Amadou Fola senegalski muzyk, bez wątpienie najlepszy djembefola w Polsce !!! oraz Paul Grocott, wielki pasjonat djembe wprowadzą was w tajniki gry na tym fascynującym instrumencie.
Poziomy będą dopasowane do Waszych możliwości. Wszystkich zapraszamy.
Poziom podstawowy – Pierwsze koty za płoty. Dowiecie się co to jest bas, ton i slap. Poznacie autentyczne rytmy i akompaniamenty afrykańskie.
Poziom średni – dla osób, które chodziły choć trochę na warsztaty, lub grają sobie samemu i znają podstawy techniki gry na djembe, nie obce im są podstawowe akompaniamenty.
 
Warsztaty bębniarskie to świetna zabawa, relaks dla duszy w miłej, z fajnymi ludźmi :). Jeżeli nie masz swojego bębna napisz to w mejlu zgłoszeniowym, zapewnimy Ci profesjonalny instrument.
 
INFO:
 
Kiedy?
SOBOTA 24.02.2018: taniec 14:00 – 15:30 djembe podstawowe, 16:00-17:15, djembe średnie 17:30 – 18:45, koncert 20:30
NIEDZIELA 25.02.2018: taniec 12:00-13:30, djembe podstawowe 14:00 – 15:15, djembe średnie 15:30 – 16:45
 
 
Za ile?
SUPER PROMOCYJNE CENY na przedpłaty do 22 stycznia !!!
Pojedyncze zajęcia taniec (1,5 H) 30 zł – tytuł: taniec sob lub ndz
Pojedyncze zajęcia bębny (75 min) 30 zł – tytuł bębny pdst/średni, sob lub ndz.
Karnet bębny poziom podstawowy lub średni (oba dni) łącznie 2,5 H – 45 zł – tytuł bębny podst/średni oba dni
Karnet cały taniec 3 H – 50 zł (oba dni) – tytuł taniec full
Karnet wszystkie zajęcia z bębnów: podstawowe + średnie (5 H) – 80 zł – tytuł bębny full
Karnet bębny 2 dni na jednym poziomie + taniec 2 dni (5,5 H) – 90 zł – tytuł bębny podst/średni + taniec full
Karnet bębny oba poziomy + taniec oba dni (8 H) 120 zł – tytuł karnet all inclusive
 
 
Przedpłata od 23 stycznia do 15 lutego:
Pojedyncze zajęcia taniec (1,5 H) 40 zł – tytuł: taniec sob lub ndz
Pojedyncze zajęcia bębny (75 min) 40 zł – tytuł bębny pdst/średni, sob lub ndz.
Karnet bębny poziom podstawowy lub średni (oba dni) łącznie 2,5 H – 60 zł – tytuł bębny podst/średni oba dni
Karnet cały taniec 3 H – 65 zł (oba dni) – tytuł taniec full
Karnet wszystkie zajęcia z bębnów: podstawowe + średnie (5 H) – 100 zł – tytuł bębny full
Karnet bębny 2 dni na jednym poziomie + taniec 2 dni (5,5 H) – 110 zł – tytuł bębny podst/średni + taniec full
Karnet bębny oba poziomy + taniec oba dni (8 H) 140 zł – tytuł karnet all inclusive
 
Cena przedpłata od 15 lutego i opłata gotówką na miejscu:
Pojedyncze zajęcia taniec (1,5 H) 45 zł – tytuł: taniec sob lub ndz
Pojedyncze zajęcia bębny (75 min) 45 zł – tytuł bębny pdst/średni, sob lub ndz.
Karnet bębny poziom podstawowy lub średni (oba dni) łącznie 2,5 H – 75 zł – tytuł bębny podst/średni oba dni
Karnet cały taniec 3 H – 75 zł (oba dni) – tytuł taniec full
Karnet wszystkie zajęcia z bębnów: podstawowe + średnie (5 H) – 125 zł – tytuł bębny full
Karnet bębny 2 dni na jednym poziomie + taniec 2 dni (5,5 H) – 135 zł – tytuł bębny podst/średni + taniec full
Karnet bębny oba poziomy + taniec oba dni (8 H) 185 zł – tytuł karnet all inclusive
 
 
 
MIEJSCE:
– KONTAKT, Przestrzeń Ruchu i Tańca,
ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków.
 
 
Przedpłatę na warsztaty według wybranej opcji należy wpłacić na konto: 72 1060 0076 0000 3130 0135 3573 w tytule przelewu prosimy o podanie Imienia i nazwiska i nazwy karnetu (nazwy podane przy cenach)
 
Proszę o potwierdzenie wpłaty zaliczki / lub zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach na maila:
 
afromoriba@gmail.com
 
Tylko przedpłata i zapis gwarantuje miejsce na warsztatach.
Warsztat odbędzie się gdy zbierze się przynajmniej 10 osób. 🙂
 
 
 
Prowadzący:
 
 
Anika Kamińska taniec afrykański
-.Z wykształcenia archeolog, pasjonatka podróży, ale przede wszystkim muzyk i tancerka tradycyjnego tańca Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Tańca afrykańskiego uczyła się u znakomitych mistrzów afrykańskich baletów i od znanych tancerzy europejskich. Prowadzi regularnie warsztaty z gry na bębnach i tańca dla dorosłych i dzieci. Od kilku lat zajmuje się popularyzacją tradycyjnej muzyki i tańca zachodnioafrykańskiego. Jest współorganizatorem Around The Rhythm Festival, założycielem, muzykiem i tancerką w zespole Moribaya. Gra także flamenco w zespole Madrugada, a także muzykę afrokubańską w projekcie Viaje Al Tambor. Prowadzi regularne zajęcia z tańca i gry na bębnach w Warszawie, oraz weekendowe warsztaty w całej Polsce, a także liczne warsztaty w ramach festiwali (O.Z.O.R.A. Węgry, OFCA- Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny, Slot Art. Festiwal, Drum Djemboree, S16 – Festiwal Siarki i Ognia).
 
 
Amadou Fola djembe
– Utalentowany multi-intrumentalista (perkusja [rodzina bębnów djembe i sabar], balafon, gitara), kompozytor, wokalista, tancerz i wielki pasjonat swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Mimo młodego wieku może pochwalić się bogatym dorobkiem: współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej, m.in. Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w festiwalach w kraju i zagranicą. W ubiegłym roku zrealizował projekt z polską multiinstrumentalistką, Marią Pomianowską, „Polska – Senegal. Muzyka z 2 kontynentów”. Ich płyta „Warszawa-Dakar” ukazała tego roku w Polsce i doskonale radzi sobie w zestawieniach muzyki etnicznej – w styczniu i lutym 2016 roku zajmując poczesne 4 miejsce na Word Music Charts Europe.Wiedzą o kulturze Afryki Zachodniej chętnie dzieli się także na warsztatach perkusyjnych i tanecznych.
 
 
Paul Grocott djembe
– pochodzi z Perth w Australii. Od 11 lat gra na bębnach djembe i dun dun, i od 5 lat na balafonie. W tym czasie poszukiwania muzyczne zaprowadziły go do Burkina Faso, Ghany i dwukrotnie do Gwinei. W Gwinei uczył się od mistrzów muzyki afrykańskiej takich jak: Koungbana Konde, Bolokada Konde i Tonton Sylla, Basssidi Kone, petit Adama Diarra i wielu innych. Obecnie mieszka w Polsce i jest członkiem zespołu Moribaya. Kilka ostatnich lat spędził w Czechach grając ze zespołami Tubabu, Kobiri Mouna Orchestra oraz Camara. Uczy gry na bębnach w Warszawie.